Rengarenk Kapılar, Renkli Yaşamlar

Evinizin iç kapılarını renklendirmek oldukça heyecan verici bir projedir. Renkli kapılar evinizin mimarisine karakter kazandırır. Odanızın dekorasyonuna uygun renk şemalarına sahip klasik ve zarif bir kapı tasarımı, evinizin tasarımını harika bir görünüme kavuşturur.

Kapı Renkleri Nasıl Olmalı?

iç kapı renkleri

Parlak renklerle boyanmış güzel iç kapılar, dekorasyonunuzun tamamına renk katar. İç kapı renkleri seçmek, ev dekorasyonunun vazgeçilmez bir parçasıdır. Pek çok evde karşımıza siyah ya da beyaz renkte düz ve basit iç kapılar çıkıyor. Özel bir iç mekan yaratmanın yolu ise kapılarınız da dahil olmak üzere her bir parça ile teker teker ilgilenmekten geçiyor. Şaşırtıcı bir etki yaratmaktan korkmayın ve iç kapılarınızda parlak renklere bir şans verin!

İç mekan kapılarını süslemek için birçok yol var. Sürgülü kapılardan katlanır kapılara, çiftli kapılardan standart tekli kapılara kadar pek çok model üzerinde klasik, olağandışı ve yaratıcı renkler deneyerek evinize hızla estetik kazandırabilirsiniz. Dekoratif iç kapılar, odalara da aydınlık bir görünüm kazandırır.

İç kapılarınızda uygulayacağınız renkleri düşünürken en çok aklınıza gelen sorunun “En çok tercih edilen kapı rengi nedir?” olduğunu duyar gibiyiz. Aslında burada tercih tamamen size kalmış durumda. Pastel tonlarla risk almayabileceğiniz gibi daha canlı tonlarla iddialı bir görüntünün peşine düşebilirsiniz de.

kapı renkleri

Beyaz veya turuncu duvar renkleri yanında parlak mavi kapı rengi, yarattığı kontrast ton ile dikkat çekici bir görünüm yaratır ve küçük bir odayı olduğundan daha büyük gösterir. Kapının kenarlarını duvarla aynı renge boyayarak kesintisiz bir görünüm de yaratabilirsiniz. Basit bir kapıyı daha biraz daha farklı kılmak için parlak bir boyayla boyayabilirsiniz.

Kapınıza cesur bir renk verecekseniz, odanın genel dekorasyonu ile uyum içinde olmasına özen gösterin. Pastel sarı, mat yeşil, soluk turkuaz ya da pudra pembesi şık bir seçim olur. Yeşil ve kırmızının derin tonları da klasik bir cazibe ile minimalist tasarımı bir araya getirir.

Kapıları renklendirmek güzel bir dekorasyon hamlesi, ancak unutmayın hiçbir kapı ev dekorasyonunuzdaki bütün dikkati üzerinde toplamayı hak etmiyor. Duvarınızdan biraz daha koyu ya da açık tonlu kapı renkleri seçerek hem dekorasyonunuzu renklendirebilir hem de kapınızın tüm ilgiyi üzerine çekmesini engelleyebilirsiniz. Kapı renginizin, duvar renginin önüne geçmesine izin vermeyin.

Çift Kişilikli Kapılar

Filli Boya Panel Kapı Boyası

Kapınızın her iki yönünü farklı bir renge boyayacaksanız, kapı kenarları için bir renk seçmeniz gerekir. Kapı içeriye doğru açıldığında görünen kenarları duvar rengine boyayarak bütünlük içinde bir görünüm elde edebilirsiniz. Beyaz, siyah, ten rengi, gri veya bej hem açık renk hem de koyu renk duvarlara yakışan renklerdir.

Filli Boya Panel Kapı Boyası

Kapılarınızı boyarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı püf noktaları var. En kaliteli kapı boyasını kullanmak ise bu püf noktalarının ilki. Filli Boya Panel Kapı Boyası, kapılarınız için özel olarak geliştirilmiştir. Yarı mat görünümlü, örtücü, koruyucu ve su bazlı bir boyadır. Su bazlı olduğu için kokusuzdur ve çevre dostudur. Kendinden astarlı olan bu boya, anında kullanıma hazırdır. Siz de evinizde rengarenk kapılar görmek istiyorsanız dilediğiniz rengi seçin, Filli Boya sizin için özel olarak hazırlansın.

Kapı boyama uygulamasının nasıl yapılacağını aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

Görseller: housebeautiful.com, tophomedesign.co, es.paperblog.com, grassfire.org, marthastewart.com

Bilgi Servisi