Renk Etkisi İle Renklerin Çalışma Performansına Etkiler

mantolama enerji tasarrufu

Eğer ofisinizin duvar renkleri donuk bir gri ise, şimdi yenilenme zamanı! Yeni bir araştırma yumuşak gri, bej ve beyaz ofislerin özellikle kadınlarda hüzün ve depresyon hisleri uyandırdığını ortaya koydu. Erkekler ise mor ve turuncu çalışma ortamlarında aynı hisleri yaşıyorlar.

Benzer bilimsel araştırmalar, renklerin sadece ruh halimizi değiştirmediğini, verimliliğimizi de daha iyi ya da kötü şekilde etkilediğini gösterdi. Yaratıcılığı arttıran ofis renkleri ile siz de çalışma saatlerinizi daha verimli ve keyifli geçirebilirsiniz.

Filli Boya mantolama

Üretkenliğe Katkıda Bulunan Ofis Duvar Boya Renkleri

Dinlendirici yeşil ya da yatıştırıcı mavi gibi düşük dalga boyuna sahip olan renkler etkinliği ve odaklanmayı geliştirir, bunlar doğada da en çok karşımıza çıkan iki renktir. Yeşil ve mavi genel bir refah hissi verirler. Sonuç olarak, eğer daha mutlu ve daha efektif çalışanlar istiyorsanız, yeşil ve maviyi işyeri boya renkleri olarak bol bol kullanın.

Kırmızı, yüksek dalga boyuna sahip bir renktir. Aktiftir, yoğundur ve kimi zaman endişe vericidir. Kalbin atış hızını ve kan akışını artırır. Eğer ofiste özellikle çalışanların dikkatini çekmesini istediğiniz bir alan varsa, burayı kırmızıya boyayabilirsiniz.

Sarı, çoğunlukla renk psikologları tarafından iyimserlik simgesi olarak görülüyor. Enerjik ve taze olan bu rengin yeniliği tetiklediğine inanılıyor. Özellikle yaratıcılık gerektiren işlerde ofis renk kombinasyonu içinde sarının bol miktarda kullanılması gerektiği söyleniyor.

Filli Boya mantolama

Renklerle Verimli Çalışma

Fabrikadan kübiklere, toplantı odasından açık ofise kadar tüm çalışma ortamlarında renklerin gücünü kullanarak üretkenliği ve yaratıcılığı arttırabilirsiniz.

Ofis boya dekorasyon renklerinin üretkenliği doğrudan etkilediği yapılan araştırmalarca kanıtlanmış bir gerçek. Elbette, yalnızca bir renk seçimi ile bu etki yaratılamayabilir. Renk kadar, ofiste çalışan insanların yaptıkları işler de önemlidir. Ofislerde çalışanların her birinin masalarını zevklerine göre dekore etmeleri de çalışma motivasyonlarını ve üretkenliklerini artıracaktır. Şimdi renklerin üretkenlik üzerindeki etkilerini tek tek inceleyelim:

  • Mavi evrensel olarak verimlilik için kullanılan bir renktir. Sakinleştirici etkisi, çalışanların ellerindeki işe daha kolay odaklanabilmelerini sağlar. Mavi ofiste boya olarak da, dekoratif aksesuar olarak da kullanılabilir.
  • Yeşil uzun saatler boyunca çalışan insanlar için iyi bir dekoratif boya seçeneğidir. Çünkü gözü yormaz ve aynı zamanda sakin kalmanıza yardımcı olur.
  • Sarı iyimser bir renktir ve yaratıcılığı güçlendirir. Yaratıcılık gerektiren mesleklere sahip olan kişilerin ofislerinde bu rengi kullanmaları faydalı olacaktır.
  • Eğer fiziksel aktivite gerektiren bir işiniz varsa kırmızı sizin için harika bir seçenektir. Kalp atış hızını artıran kırmızı, tutkuları ve duyguları da uyandırır. Ofisinizde dikkat çekmesini istediğiniz alanları kırmızıya boyayabilirsiniz.
Filli Boya mantolama

Filli Boya Ofis Renkleri

Tüm yaşam alanlarınıza uygun en iyi boya seçeneklerini üretmek için durmadan çalışan Filli Boya ile ofislerinizi de stil sahibi ve motivasyon yükseltici mekanlar haline getirebilirsiniz. Filli Boya’nın binlerce renginin içerisinden en çok sevdiğiniz renge karar verebilir, istediğiniz rengi özel olarak yaptırabilirsiniz. Boya fiyatları için linke tıklamanız yeterli:

https://www.filliboya.com/icerik/fiyat-listesi.html

Görseller: freshome.com, housebeautiful.com

Bilgi Servisi