Renk ve Çocuk

Bir çocuğun zihinsel ve ruhsal gelişiminde renkler önemi bir rol oynuyor. Çocuklar sadece renklerden etkilenmekle kalmıyor, kendilerini ifade etmek için de renklerden yardım alıyorlar.

Gelin, renk ve çocuk ilişkisini yakından inceleyelim.

Çocuğunuzun renklerle tanışma dönemine oldukça dikkat etmelisiniz. Doğmadan önce onun için seçtiğiniz renklerin, ilerleyen yaşlarında etkisini gösterebileceğini biliyor musunuz? Bu sebeple çocuğunuzun olumlu yanlarını öne çıkarmak istiyorsanız başlangıç noktasında onun için doğru renkleri tercih etmelisiniz.

Bebeğinizin odasına renk seçerken cinsiyetini gözetmek ve kendinizi kısıtlamak zorunda değilsiniz. Kız çocuklar için pembe ve erkek çocuklar için mavi seçmek, zamanı çoktan geçmiş ve geçerliliğini yitirmiş bir klişe. Oğlunuzun odasını pembenin birbirinden farklı tonlarıyla dekore edebilir, böylece onun canlı ve huzurlu bir ortamda büyümesini sağlayabilirsiniz.

Çocukların renkleri çok erken dönemlerde algılıyor. Yeni doğan bebekler kırmızı rengi fark edebiliyor, yaşı ilerledikçe de parlak ve açık renkler onun ilgisini çekiyor. Bebeğinizin algılarını güçlendirmek istiyorsanız odasında kırmızı oyuncaklar bulundurmaya özen gösterin.

Çocuğunuz hiperaktifse yine renklerin yardımıyla onun bu özelliğini değiştirebilirsiniz. Sakinleştirici mavi ya da yatıştırıcı mor tonlarıyla çocuğunuzun durulmasını sağlayabilir, bu renkleri yeşil ve pembe tonlarıyla tamamlayarak çocuğunuzun enerjisini dengeleyebilirsiniz.

Kıyafet, aksesuar ve oda dekorasyonuna renk seçerken çocuğunuzun da fikrini almaya özen gösterin. Çocuğunuz böylece fikrinin önemli olduğunu ve bir birey olarak kabul gördüğünü hisseder ve ileride kendi kararlarını alırken daha emin hareket eder.

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM