Sıcak ve Soğuk Renkler

Renkler, yarattığı psikolojik etkiye ve şiddetine göre sıcak ve soğuk renkler olarak ikiye ayrılıyor. Kırmızı, sarı ve turuncudan oluşan sıcak renkler ateşi ve sıcaklığı çağrıştırıyor, dikkatimizi çekiyor, enerji ve canlılık hissi uyandırıyor.

Gürültülü, canlı ve enerjik olan sıcak renkleri soğuk havalarda kullanmasak da canlılık kattığını ve enerji verdiğini unutmamak gerek. Dekorasyonda kullanıldığındaysa eşyaları birbirine yakın gösterdiğini eklemekte fayda var.

Keyif ve heyecan duygularını harekete geçirdiği için salonlarda sıklıkla tercih edilen sıcak renklerle günün yorgunluğunu üzerinizden atarak enerjik bir ruh haline geçiş yapabilirsiniz.

Sıcak renklerin bir diğer özelliğiyse dikkat çekici olması… Dikkat çekmesi istenilen mekânlarda ve objelerde sıcak renkler kullanarak fark yaratabilirsiniz. Trafik ışıklarında, ambulans ve polis arabalarında, taksilerde dikkat çekici özelliğinden dolayı sıcak renkler kullanılıyor.

Başlıca etkileri huzur, rahatlık ve hüzün olan mavi, yeşil ve mordan oluşan soğuk renkleri dekorasyonda kullanarak daha geniş ve ferah mekânlar yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Dinlendirici özelliğinden dolayı genellikle yatak odası ve çalışma odalarında tercih edilen soğuk renkleri sıcak havalarda kullanarak evinizde serin ve rahat bir atmosfer yaratabileceğinizi unutmayın.

 


    Soğuk Renk                   Soğuk Renk                 Sıcak Renk
   Kombinasyonu              Kombinasyonu           Kombinasyonu
Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM