Size İlham Verecek Yatak Odası Renkleri

Doğru şekilde düzenlenmiş yatak odası renkleri, bu odada size kendinizi adeta vahadaymışsınız gibi hissettirmelidir. Evet, renk uzmanlarının yatak odaları için özellikle önerdikleri bazı renkler var. Ancak unutmayın ki, içerisinde kendinizi en iyi hissedeceğiniz renk, sizin beğendiğiniz renktir.

Bu yazımızda sizin için bazı yatak odası dekorasyonu örneklerini bir araya getirdik. Siz de bu örneklerden ilham alarak, yatak odanızı içerisinde vakit geçirmekten en çok keyif aldığınız oda haline getirebilirsiniz.

Sarı Yatak Odaları

Sarı, doğası itibariyle enerji veren bir renktir. Güneşin rengi sarı, dinamik bir ortam yaratmak için ideal seçenektir. Sarı renk genellikle yatak odaları için önerilmez. Bunun nedeni, yatak odasında mavi ya da yeşil gibi daha dinlendirici duvar renkleri kullanımının önerilmesidir. Bununla birlikte sarı tonlarından meydana gelmiş bir yatak odası, sizin sabahları kendinizi daha dinç ve enerjik hissederek uyanmanıza yardımcı olabilir. Renk uyumu için sarıyı gri ve beyazla birlikte kullanabilirsiniz. Tüm duvarlarda sarı kullanmak sizin için uygun değilse, daha farklı bir görünüm için tavanınızı sarıya boyayabilir ya da dekoratif aksesuarlarınızı bu renkte tercih edebilirsiniz.

Mavi Yatak Odaları

Mavinin hemen hemen her tonu, sakinleştirici ve dinlendirici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle mavi boya seçenekleri, yatak odaları için en çok önerilen renklerin başında gelir. Bununla birlikte mavi renkle tasarımı yapılmış olan ortamlar doğal olarak daha temiz ve düzenli görünme eğilimindedir. Böyle bir yatak odası sizi rahatlatır, içerisindeyken kendinizi stresten arınmış hissetmenizi sağlar. Güzel bir yatak odası renk uyumu yakalamak için siyah ve beyaz gibi sade renklerle kombin yapabilirsiniz.

Yeşil Yatak Odaları

Yatak odası dekoratif boya seçenekleri içerisinde en çok tercih edilenlerden biri de yeşildir. Yeşilin her tonu yatak odası dekorasyonuna uyarlanabilir. Bu renk de mavi gibi sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Eğer stresten arınmış bir atmosfer hayal ediyorsanız, bu rengi yatak odası dekorasyonunuzda bir an önce kullanmanızı öneririz. Yeşili duvar rengi olarak kullanabileceğiniz gibi nevresim takımlarınızda, dekoratif aksesuarlarınızda ve mobilyalarınızda da kullanabilirsiniz.

Kırmızı Yatak Odaları

Kırmızı, aşk ve tutku gibi yoğun duyguların rengi olarak bilinir. Gerçekten de kırmızı, enerjisi yüksek bir renktir. Bu nedenle yatak odasında kullanılması riskli olabilir. Kırmızının çok parlak olmayan bir tonu, yatak odası duvarları için daha uygun olacaktır. Kırmızıyı kullandığınız atmosferde yatak odası mobilya renkleri olarak krem ve beyazları kullanmanız kırmızının yoğun etkisini biraz daha hafifletecektir. Hatta yalnızca bir tek duvarınızı kırmızıya boyayarak daha zarif bir ambiyans elde edebilirsiniz.

Yatak odanızda en iyi boya deneyiminden yararlanmak için Filli Boya Alpina Style® Kumlu Metalik Doku’yu deneyin. Bu son kat iç cephe boyası, içeriğinde özel kumlu tanecikler içerir ve duvarlarınıza parlak bir dekoratif görünüm kazandırır. Gün ışığının odanıza girmesiyle birlikte yatak odanızda ışıltılı bir hava yaratacak olan Filli Boya Alpina Style® Kumlu Metalik Doku’nun pek çok farklı renk seçeneği var.

Görseller: apartmenttherapy.com

Bilgi Servisi