Sürdürülebilirlik

 
Filli Boya Yalıtım Solar Şarj İstasyonları ile Türkiye’de Bir İlke İmza Attı.
Yalıtım sektörünün lideri Filli Boya Yalıtım, yenilenebilir enerji kaynaklarına ne kadar kolay ulaşılabileceğine dikkat çekmek amacıyla geliştirdiği, güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarj istasyonları ile hayatı sürdürülebilir kılıyor.

Ürettiği ürünler ve sunduğu hizmetler ile fosil yakıtların dünyaya verdiği zararı önlemek, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için her zaman çevre ve insan sağlığına duyarlı olan Filli Boya Yalıtım - Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, sadece güneş enerjisi ile çalışan cep telefonu şarj istasyonları ile geniş bir alana yayıldı.

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Iğdır, Adana, Mersin, Edirne, Muğla ve Nevşehir gibi büyük şehirlerin en işlek caddelerine konumlandırılan solar şarj istasyonları, , aynı anda birden fazla telefonun ve USB bağlantılı elektrikli eşyaların şarj olmasını sağlıyor.

Sürdürülebilirlik yolculuğuna 2013’te hız veren ve yalıtım sektörünün en çevreci markası olan Capatect, geçmişten aldığımız temiz ve sağlıklı çevre mirasını gelecek nesillere de gerektiği gibi aktarabilmek için gerçekleştirdiği çalışmalarla enerji tasarrufuna, dolayısıyla çevre kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlıyor.

Solar Şarj İstasyonları Solar Şarj İstasyonları
Daha İyi Bir Dünya Projesi
“Daha İyi Bir Dünya” projesi, Filli Boya Yalıtım Grubu ve WWF-Türkiye işbirliğinde; iklim değişikliği ile mücadele ve enerji verimliliği konularında farkındalık yaratmak; Karbon Ayak İzi’mizi azaltmak için ısı yalıtımı başta olmak üzere alabileceğimiz önlemler hakkında kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Proje kapsamında başta küresel iklim değişikliği ve ısı yalıtımı olmak üzere; iklim değişikliğinin nedenleri, etkileri ve iklim değişikliğiyle mücadele için günlük hayatımızda yapabileceğimiz basit değişiklikler, enerji verimliliği konusunda Türkiye’deki mevcut durum, yasal düzenlemeler, atılması gereken adımlar ve alınması gereken önlemler hakkında bilinçlendirme çalışmaları yürütülüyor.
Filli Boya, Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Dünya Saati Kampanyasını Destek!
Filli Boya, iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla WWF Dünya Saati kampanyasına destek verdi. Daima “yaşadığı çevreye ve insana saygı” bilinciyle hareket eden Filli Boya, iklim değişikliğine karşı farkındalık yaratmak için kurum çalışanları, iş ortakları ve hedef kitlelerini WWF’nin Dünya Saati kampanyasına davet etti. 23 Mart Cumartesi akşamı 20:30 - 21:30 saatleri arasında gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük küresel hareketi haline gelen bu kampanyaya katılan herkes, ışıklarını 1 saat boyunca kapalı kalmasını sağladı.