Yaratıcı Oturma Odaları İçin Boya Önerileri

Oturma odası, evinizde en çok vakit geçirilen alanlardan biridir. Misafirlerinize, arkadaşlarına ve ailenize kişiliğinizi gösterebileceğiniz yer burasıdır. İster cesur ve canlı bit titreşim, ister daha rahat ve sevimli bir atmosfer tercih edin, oturma odanız en az sizin kadar benzersiz olmalıdır.

Oturma odanıza daha fazla kişilik katmak için en kolay yol, dekoratif boya seçeneklerini kullanmaktır. Sizin için derlediğimiz oturma odası dekorasyon fikirleri ile siz de evinizdeki en önemli odalardan birini keyifle yenileyebilirsiniz.

Bir Vurgu Duvarı Ekleyin

Eğer cesur boya seçeneklerini seviyor, ancak dört duvarda birden renk vurgusu yapmayı fazla iddialı buluyorsanız; bir adet vurgu duvarı belirlemek sizin için ideal seçenektir. Oturma odanızın yalnızca bir duvarında iddialı bir renk tonu kullanarak iç mekanınızın havasını bütünüyle değiştirebilirsiniz. Bu yöntem, oturma odanızın dekorasyon paletinde birkaç rengi birleştirmek için mükemmeldir.

Tavan ile Kontrast Yaratın

Tavan, genellikle göz ardı edilen bir yüzeydir. Duvar renkleri sık sık değiştirilse de, tavan yüzeyinin rengini değiştirmek akla gelmez. Bununla birlikte siz tavanınıza bir renk kazandırarak duvarlarınızla görsel olarak ilginç bir kontrast oluşturabilir ve oturma odanızı daha dinamik hale getirebilirsiniz.

Tavan için renk seçerken beyaz duvarlarınızı cesur bir renkle aydınlatabilirsiniz. Odanızın tavanı alçaksa, mavi veya lila gibi serin renkler seçerek duvarlarınızı daha yüksek gösterebilirsiniz. Böylelikle oturma odanız olduğundan daha büyük ve ferah görünecektir. Dekorasyon çevrelerince belirlenen en güzel oturma odaları, bu tip yaratıcı yöntemler kullanılarak dekore edilmiştir.

Zemini Boyayın

Renkli bir zemin, renkli oturma odası dekorasyonu harika bir fikirdir. Bu yöntem size sınırsız seçeneklerle dolu bir tasarım dünyasının kapılarını açar. Modern bir dekorasyon için cesur bir rengi ya da parlak bir beyaz tonunu seçebilirsiniz. Beton zeminler, boyandıklarında özellikle şık bir görünüm kazanırlar.

Dokular Oluşturun

Daha yaratıcı oturma odası dekorasyonları için kullanılan bir diğer yöntem de, duvarlarda dokulu boyaları kullanmaktır. Böylelikle odanızın duvarı birden fazla renge sahipmiş gibi bir görünüm yaratabilirsiniz. İnce bir kontrast derecesine sahip nötr bir palet kullanırsanız, oturma odanızı anında daha lüks bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Özel Bir Duvar Resminiz Olsun

Bir duvar resmi oluşturmak, en maceraperest oturma odası boya fikirlerinden biridir. Oturma odası dekorasyon örnekleri içerisinde bu yöntemin sık sık uygulandığını görüyoruz. Bu duvar resmi küçük de olabilir, bütün duvarınızı da kaplayabilir. Duvar resminizi yaratmak için monokromatik bir renk şeması seçebileceğiniz gibi, tüm gökkuşağı renklerinden de yararlanabilirsiniz. En sevdiğiniz sanatçının eserlerini taklit edebilir ya da bir profesyonelden destek alabilirsiniz. Bu durumun ileride evinizin satış fiyatına negatif etkisi olacağını düşünürseniz, bu uygulamanın yerine duvarınıza güzel bir sanat eseri de asabilirsiniz.

En iyi boya ile harika badana uygulaması için şimdi Filli Ustam’dan destek alın. Filli Ustam’ın mesleki yeterlilik belgesi sahibi profesyonel ustaları her zaman sizin memnuniyetinizi ön planda tutar. Üstelik evinizde yapılan boya işlemi de 2 yıl boyunca Filli Boya Garantisi altındadır. Bu yaz oturma odanızın renginde cesur bir değişiklik yapmaya hazırsanız; Filli Ustam hizmetinizde!

Görseller: freshome.com

Bilgi Servisi