Yatak Odanızın Rengi Sizinle İlgili Ne Anlatıyor?

Renklerin psikolojimiz üzerinde önemli etkileri var. Bununla bağlantılı olarak, giyimimizde ya da ev dekorasyonunda tercih ettiğimiz renklerin kişiliğimizle ilgili bazı ipuçları verdiği düşünülüyor. Bu durum sizin için de geçerli olabilir! Bu yazımızda yatak odalarında kullanılan bazı duvar renkleri ve bu renkleri tercih eden kişilerin sahip olabileceği kişilik özellikleri ile ilgili keyifli bilgiler verdik.

sarı duvar boyası

Sarı

Sarı, güneşin ve enerjinin rengidir. Eğer yatak odanızda sarı boya tercih ettiyseniz, bu sizin de enerjik bir yapıya sahip olduğunuzu gösterir. Size göre sabah saat 10:00 neredeyse öğlendir! Hatta anaokulundan beri sabah uyanmak için alarm kullanmamış olabilirsiniz. Aynı durum turuncu duvar rengi için de geçerlidir.

beyaz duvar boyası

Beyaz

Bir dilek hakkınız olsa, muhtemelen dinlendirici bir gece uykusu dilersiniz. Yatak odanız sizin için rahatlatıcı bir kaçış noktasıdır. Uzun ve yorucu bir günden sonra yatağınıza yatacağınız anı iple çekersiniz. Beyaz duvar renkleri, zihninizi boşaltmanız için idealdir. Renkleri dekoratif aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz.

lacivert duvar rengi

Lacivert

Kendinize has zevkleriniz var ve yaşam alanınızda bunu sergilemekten keyif alıyorsunuz. Yatak odasında lacivert dekoratif boya kullanmak iddialı bir tercihtir. Mavinin diğer tonları ve canlı kırmızılarla kombin yaparak modern ve şık bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

bej-duvar-rengi

Bej

Ne istediğinizi biliyorsunuz ve hem giyim tarzınızda hem de ev dekorasyonu tercihlerinde başkalarının zevklerini değil kendi tarzınızı takip ediyorsunuz. Bej renginin yumuşak ve sade dokusunun size konforlu bir ev yaşamı sunduğunu düşünüyorsunuz.

gri duvar boyası

Gri

Yeni fikirlere açıksınız. Dekorasyon dergilerinden ilham alarak duvarlarınıza yeni duvar renkleri uygulamaktan keyif alıyorsunuz. Gri duvarlarınızın yanında renkli mobilyalar ve aksesuarlar kullanarak modern ve stil sahibi bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

mavi duvar boyası

Mavi

Yatak odanızı hangi renge boyayacağınızı seçmeniz çok uzun zaman almadı. Mavi rengi her zaman severdiniz ve sakinleştirici etkisini de bildiğiniz için yatak odanızı bu renkte dekore etmeyi tercih ettiniz. Ne istediğinizi iyi biliyorsunuz ve evinizi de zevkleriniz doğrultusunda dekore ediyorsunuz.

kahverengi duvar boyası

Kahverengi

Klasik tasarımları seviyorsunuz. Nasıl ki dijital kitapları asla kağıt kitapların yerine koyamıyorsanız; dekorasyon zevklerinizde de geleneksel ve daha klasik stillere yöneliyorsunuz.

yeşil duvar boyası tonları

Yeşil

Düzeni seviyorsunuz ve pek çok kişinin tavsiye istediği güvenilir bir insansınız. Yatak odası renk tercihiniz de sizin ne kadar sofistike zevklere sahip olduğunuzu kanıtlıyor.

pembe duvar renkleri

Pembe

Yatak odanızda zaman geçirmeyi çok ama çok seviyorsunuz. Pembe renkli duvarlarınız size enerji ve mutluluk veriyor.

Tüm Filli Boya bayilerinde rahatlıkla bulabileceğiniz Renxmatik Kişiye Özel Renk seçenekleri ile her zaman hayalinizde olan rengi beklemeden ve kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Ayrıca Filli Boya Renxmatik İç Cephe Renk Kartelası’na göz atarak bin farklı renk seçeneğinin arasından size ve evinize en uygun en iyi boya seçeneklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Görseller: housebeautiful.com

Bilgi Servisi