Renklerin Hissettirdikleri - Kırmızı

Kırmızı gücü, canlılığı ve aşkı temsil eder. Bir bakıma hayatın rengidir. Yoğun bir enerji ve yaşama sevinci aşılar. Aktif, girişken ve hayat dolu insanlar, kendilerini bu renkle ifade ederler. Cesaretin ve ihtirasın rengi olan kırmızı, dışadönük kişiler için bir motivasyon aracıdır. Çalışkanlığı tetikleyerek varmak istediğiniz hedefe odaklanmanızı ve hırsınızın artmasını sağlar. Ateşin rengi olan kırmızının, ateşle özdeşleşen tutkuyu ve sıcaklığı tetiklemesi de tesadüf değil. Bu davetkâr rengin büyüsüne de fazla kapılmamak gerek çünkü kırmızının çok yoğun kullanımı agresyonu tetikleyebilir. Tamamlayıcı rengi yeşille ve yumuşak renklerle birlikte kullanıldığında, istenilen olumlu ve canlı etkiyi yaratır.

İç Mekânda Kırmızı'nın Kullanımı

Kırmızı, coşkulu bir renk olduğu için eğlence mekânlarında sıklıkla tercih ediliyor. Bu yüzden, hareketin yoğun olduğu mutfakta kullanmak için ideal. Sabırsızlık hissi uyandırdığı için bekleme odalarında, hastanelerde ve dinlenme alanlarında kullanılmamalı. Genellikle çocuk, yatak ve oturma odasında yumuşak kırmızı tonlarının tamamlayıcı renkleriyle birlikte kullanılması önerilir. Dikkat dağıtıcı bir etkisi olduğu için çalışma odasında da kullanılmamalı.
Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM