Bu Yöntemlerle Evinizin Her Odasını Aydınlık ve Havadar Gösterebilirsiniz

Sizin için derlediğimiz evi aydınlık gösterme yolları ile evinizin daha aydınlık, havadar ve büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ağır Perdelerinizden Kurtulun

hafif perdeler

Ağır perdelerinizden kurtulun ve evi aydınlık gösteren perdeler tercih edin. Ağırlığı daha az olan perdeler, bir odanın daha aydınlık ve havadar hissettirmesini sağlar. Ayrıca bu tip perdeler kanat pencereleri ve arşitrav gibi cazip ayrıntıları da vurgular. Çağdaş bir görünüm için mobilyalarınızla uyumlu yumuşak renk tonları tercih edin.

Daha Koyu Duvar Renklerini Deneyin

evi aydınlık gösteren duvar boyaları

Evi aydınlık gösteren duvar boyaları denildiğinde doğal olarak aklınıza beyaz ve benzeri açık tonlar geliyor olabilir. Oysa bol miktarda doğal ışık alan bir odaya kişilik kazandırmak için daha derin renk tonlarını deneyebilirsiniz. Zengin bir orman yeşili, doğanın renklerini pencereden göstererek, içerinin ve dışarının sınırlarını bulanıklaştıracaktır. Sarı renkle dokunuşlar yapmak; bir renk patlaması ve şık bir kontrast yaratmak için kullanılabilir.

Desenli Fayanslarla Gözlerinizi Şımartın

desenli fayansları

Doğru şekilde kullanılırsa, desenli fayans alan arttırıcı olabilir. Yumuşak, sessiz gölgelerdeki geometrik desenler, gözün dikkatini alanın uzunluğuna ve genişliğine çekecektir.

Ayna Kullanın

evi aydınlık göstermek için

Ayna kullanımı evi aydınlık göstermek için harika bir yöntemdir. Aynalar, ışığın alana sıçramasını sağladıkları için odanın daha parlak görünmesine yardımcı olurlar. Gölgeli alanları ve odanın pencereden en uzak noktalarını aydınlatmak için geniş boyda bir tasarım kullanın. Geniş aynanız, alanınızın gerçekte olduğundan daha büyük olduğu yanılsaması yaratacaktır. Rahat bir görünüm için aynanızı duvara yaslayın.

Aynı Renkte Tavan ve Duvarlar

evi aydınlık gösterecek renkler

Duvarlarınızı ve tavanınızı boyarken evi aydınlık gösterecek renkler tercih edin. Serin ve sakin renkler odalarınıza ekstra alan kazandıracaktır. Hem duvarda hem de tavanda aynı rengi kullanmak genişlik algısını arttıracaktır. Dekoratif aksesuarlarınızla odalarınıza renk katabilirsiniz.

Görseller: elledecor.com

Bilgi Servisi