Isı Yalıtımı

Isı yalıtımı dendiğinde akla genel yalıtım çözümleri gelebilir. Oysa ısı yalıtımı kendine has tekniklerle ve ısı yalıtımı malzemeleri kullanılarak yapılmalıdır. Filli Boya Yalıtım Uzmanları, Filli Boya ar-ge çalışmaları neticesinde doğmuş ısı yalıtımı çözümleriyle ihtiyaca uygun teknikleri uygulamak konusunda donanımlıdırlar. Amacımız kişilerden başlayarak ülke ekonomisine katkı sağlamak, çevre politikamızla doğru orantılı olarak doğal kaynakların korunmasına yardımcı olmaktır.

  • Isı Yalıtımı Nedir?
Isı yalıtımı binayı kışları soğuk, yazları sıcak havanın etkisinden korumak amacıyla alınan önlemlerin tümüne denir. Bunlar, evinizin içinde kendiniz alacağınız önlemlerle başlar, ısı yalıtımı sistem boyası, ısı yalıtımı sistem sıvası, iç cephe ve dış cephe ısı yalıtımı uygulamalarına kadar uzanır. Evinizin içinde alabileceğiniz ısı yalıtım önlemlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:
  • Kışları: koyu renk kalın perde kullanımı, zeminde halı kullanmak, kalorifer arkalarında kalan duvarlara alüminyum folyo kaplı levhalar yerleştirmek.
  • Yazları ise açık renk stor perde kullanımı eve dik gelen güneş ışınlarının kesilmesine yardımcı olabilir.
Yine de tüm bu saydığımız önlemler tam olarak ısı yalıtımı sağlamaz. Binanın iç cephe ve dış cephesinde alınabilecek ısı yalıtımı önlemleriyle tam bir koruma sağlarsınız. Isı yalıtımı her binaya özgü olarak yapılmalı, ihtiyaçlara yanıt vermelidir. Doğru ısı yalıtımı malzemeleri kullanımı ise ısı yalıtımının tam olarak fayda sağlaması için önemlidir.

  • Ücretsiz Isı Yalıtımı Keşif Hizmetinden Faydalanın
Her binanın ısı yalıtımı ihtiyacının farklı olduğundan bahsetmiştik. Isı yalıtımı fiyatları da bu ihtiyaçlara göre farklılık gösterebilir. Unutmamak gerekir ki tekniğine uygun yapılmış bir ısı yalıtımı ortalama %50 yakıt tasarrufu sağlar ve 2-5 yıl içinde kendini amorti eder. Sunduğumuz ücretsiz keşif hizmetinden faydalanarak binanıza uygun ısı yalıtımı çözümleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Linke tıklayıp Filli Boya Isı Yalıtım Uzmanları’ndan randevu alabilir, aklınızdaki tüm sorulara binanıza özel yanıtlar bulabilirsiniz.