Hakkımızda

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş Hakkında

1988 yılında kurulan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek, inşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş ve inşaat boyalarını da ürün gamına dahil etmiştir.

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, 1993 yılında dekoratif boyalar alanına, Avrupa'nın en büyük dekoratif boya üreticisi DAW ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk Boya Sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa'nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, sektörün de ilk yabancı ortaklığını yapan şirket olmuştur.

En güncel üretim teknolojilerini kullanarak, tüketici taleplerini yönlendiren, boya sektöründe çığır açan ürünlerle "kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka" kimliği kazanan Betek, çok kısa bir sürede ve sanayide örnek gösterilen biçimde boya sektörünün en güçlü firması olmuş, 2001 itibariyle boya sektöründe pazar liderliğine yükselmiştir. Betek, sektördeki lider pozisyona ulaşırken marka yatırımının da önemine inanarak bu yönde sürdürülebilir şekilde yatırımlar yapmış, tüketicilerimizin kalbini fetheden Filli Boya markasını yaratmıştır. 1.300'e yakın çalışanı, 5.000'den fazla satış noktası ile Betek, sektöre damga vurmuş, sadece boya sektörü değil Türkiye'nin en önemli sanayi kuruluşları arasında önemli bir konuma yükselmiştir.

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., gelişim sürecinde 2003 yılı önemli bir mihenk taşı niteliğindedir. Betek bu tarihte ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerine başlamış, ülkemiz geleceği adına bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü "yalıtım" alanındaki çalışmalarıyla bu sektörde liderlik görevini üstlenmiştir.

Uluslararası çevre koruma ve çevre sağlığı ölçütlerini benimseyen Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş, bunun ilk adımını 1993 yılında atmış, AB Boya Standartları'nı dikkate almış, üretim ve Ar&Ge teknoloji süreçlerini bu doğrultuda yönetmektedir. Betek ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO/IEC 27001, ISO 50001, IATF 16949 yönetim sistemleri belgelerine sahiptir.

Yurt içerisinde yakaladığı başarıyı ülke sınırları dışına da taşımayı misyon edinen Betek'in Mısır'da 26 bin ton boya üretim kapasitesine sahip, 11 bin m2 alan üzerine kurulu üretim tesisi bulunmaktadır.

Ülkemizin yalıtım konusundaki artan bilinci ve talebine yanıt verebilmek amacıyla, Kayseri ve Balıkesir Üretim Tesisi nde de ısı yalıtım sistemlerinin tüm ana ürünlerini en üst teknoloji ve standartlarda üretmeye başlamıştır.

2019 yılında, dünyanın en büyük boya üreticisi ve teknoloji devlerinden biri olan, Japonya merkezli Nippon Paint'in Betek'i satın alması ile Betek Boya, global bir oyuncu olmuştur. 1881 yılında Sn. Moteki Jujiro tarafından Tokyo'da kurulan Nippon Paint 2018 yılında yaklaşık 22.000 çalışanı ile 628 milyar yen ciroya ulaşmıştır.

Betek; çevre, enerji verimliliği, sürdürülebilirlik politikaları ve projeleriyle ülkemiz gelişimine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Nippon Boya Hakkında

Nippon Paint, 1881 yılında Sn. Moteki Jujiro tarafından Tokyo'da kurulmuştur ve şu anda Asya'daki en büyük kaplama üreticisidir. Şirket Japonya'daki ilk boya fabrikasıdır. Nippon Paint, 1962'de bir Singapurlu bir ortak girişimi kurarken küreselleşme yolunda ilk adımını atmıştır. Nippon Paint Holdings Co. Ltd, Asya'daki ilk Nippon Paint fabrikasının bulunduğu Singapur'da bulunan merkez ofisi ile NIPSEA Group'la stratejik bir hissedarlık inşa edilmiştir. NIPSEA Grubu, toplam 16 ülke ve bölgeye genişlemiştir. Sadece Asya'ya yayılmış 16 lokasyonda 70'ten fazla NIPSEA şirketi ve 22.000 çalışanı ile müşterilerinin yerel ihtiyaçlarına göre hizmet vermektedir.

Nippon Paint Holding, otomotiv boyaları, dekoratif boyalar, endüstriyel boyalar, deniz boyaları, yol çizgi boyaları, özel teknolojik boyalar, elektronik ve enerji alanında kullanılan boyalar üzerine iş kollarında Japonya, Asya (Nepsea), Amerika, Avrupa olmak üzere 4 bölgede faaliyet göstermektedir. Nippon Paint Holding'in 27 ülke ve bölgede, toplam 25.000 çalışanı ve 150'den fazla şirketi bulunmaktadır.

1988

Betek A.Ş. kuruluş

1993

Global teknoloji ve partnerlik ile Filli Boya Markası altında pazara yenilik getiren dekoratif silikonlu dış cephe boyalarının üretimi

1997-1999

Ali Taran ile birlikte gişe rekorları kıran reklam kampanyalarını başlattı-1997
Su bazlı yıkanabilir iç dekorasyon boyaları tanıtıldı-1997
Sektörde ilk kez sadakat programı tanıtıldı-1999

2001

Türkiye’de ilk su bazlı, silinebilir, silikonlu dekoratif iç cephe boyalarının lansmanı
Deko boyalarda pazar lideri oldu

2002

Fawori boya markasının lansmanı
İki yeni marka tanıttı: Fawori ve Alligator

2003

Dalmaçyalımarkası ile Isı yalıtım pazarına giriş

2004

Gebze boya üretim fabrikasının kuruluşu

2009

Türkiye’de ilk ısı yalıtım sistem ürünleri üretimi yapan Gebze fabrikasının kuruluşu

2011

Kayseri ısı yalıtım sistem ürünleri üretim fabrikasnın kuruluşu

2012

Kolektif gelişim programı

2015

İnovatif renk karıştırma sistemi "Renxmatik" lansmanı
Distribütör geliştirme programı

2016

Türkiye de usta ile son kullanıcıyı buluşturuan ilk garantili dijital platform olan "Filli Ustam" lansmanı

2017

Hesse ve Avenarius ile teknoloji ortaklıkları

2018

Yeni Nesil Bayi programı başlatıldı
Uluslararası genişleme programı başlatıldı

2019

Tempo boya markasının lansmanı

2019

Nippon paint işbirliği
Balıkesir taşyünü ürtim fabrikasının kuruluşu

2020

Nippon Paint boya markasının lansmanı
Fawori Optimix markasının lansmanı

2020

Momento ve Aqusto ürün lansmanı
Filli Boya online alışveriş lansmanı

2021

Fawori dünyam uygulama lansmanı

Devamını gör.. Gizle..