Dekoratif Boyalar

Filtrele & Sırala
Sıralama
Miktar
Fiyat Aralığı
Renkler
 
{title}

{color}

{price}TL {old_price} / {package_text}  

{buy_text}

Duvar boyaları, ışığı yansıtma miktarlarına göre farklı parlaklık bitişlerine sahiptir. Bitişe göre duvar boyaları, rengin duvardaki görünümünü etkilediği için boya seçiminde önemli noktalardan birdir. Genel olarak yüksek ve düşük parlaklık olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılan boyalar arasında renk seçimi yaptıktan sonra parlaklık seviyesini de seçmelisiniz. Mat, en düşük parlaklığı nitelendirirken soft mat boyalarda parlaklık seviyesi biraz daha artar. Soft matın ardından ipek mat ve yarı mat boyalar gelir. Yarı mat, en yüksek parlaklık seviyesine sahip olan üründür. İstediğiniz parlaklık seviyesini belirledikten sonra seçenekler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, duvarlarınızı hayalinizdeki görünüme kavuşturabilirsiniz.

Mat Boya Çeşitleri

Bitişe göre duvar boyaları arasında mat olanlar en az parlaklığa sahip olanlardır. Pürüzsüz, yansıtıcı olmayan bir bitişe sahip olan boyalardır. Işığı az yansıtmaları nedeniyle, uygulandıkları yüzeyde kusurları kapatma konusunda iyi bir performans ortaya çıkarırlar.

Yarı Mat Boya Çeşitleri

İpeksi mat ve soft mat boyalar, yarı mat kategorisinde yer alan ürünlerdir. Parlaklık artışına göre bu kategoriler soft mat, ipeksi mat, yarı mat olarak sıralanır. Yarı mat, ipeksi matla kıyaslandığında daha yüksek parlaklık seviyesine sahiptir. İpeksi mat ve soft mat ise ışığı daha az yansıtan özelliktedir.

Mat Boya Nerelerde Kullanılır?

Bitişe göre duvar boyaları arasında öne çıkan mat boya renkleri genellikle pürüzlü yüzeylerde yüksek kapatıcılık sağlamasıyla öne çıkar. Yüzeyde kusurları bulunan duvar ve tavanlarda son dokunuşta istediğiniz görünümü elde etmenizi kolaylaştırır. Mat boya çeşitleri, ışığı az yansıttığı için genellikle geniş mekanlarda kullanılması önerilir.

Parlak Boya Çeşitleri

Parlak boya türleri ışığı daha çok yansıtma özelliğine sahiptir. Ayrıca bakımı ve temizlenmesi de oldukça kolay olan parlak bitişli boyalar ortama ferah bir derinlik kazandırır. Parlak boya yansıtıcı özelliği ile de vurgulu duvarlar için idealdir.

Parlak Boya Nerede Kullanılır?

Bitişe göre duvar boyaları arasında olan parlak boya renkleri ışığı yansıtma yeteneklerinden dolayı dar alanlarda kullanılır. Mat boya çeşitleriyle kıyaslandığında ışığı daha çok yansıtan parlak boya, küçük alanları daha geniş göstermenize yardımcı olur.

Desenli Boya Çeşitleri

Bitişe göre duvar boyaları arasında desenli duvar boyası yaşam alanına farklı bir hava kazandırmak isteyenler için ideal bir seçenek olabilir. Desenli iç cephe boyası yatak odası gibi alanlara derinlik, gölge ve zarafet katar. Desenli boya duvara katmanlı bir görünüm kazandırdığından, duvardaki kusurları gizlemek için mükemmeldir. Örneğin, desenli boya çeşitleri, orijinal görünümleri sayesinde uygulandığı alana farklı bir görünüm kazandırır. Siz de yaşam alanlarınızın dekorasyonuna uygun birçok seçeneği bulabileceğiniz desenli boya çeşitleri ile duvarlarınıza sıradışı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bitişe Göre Duvar Boyaları Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

● Alanın boyutu: Boya seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey odanın hangi boyutu ve kullanım fonksiyonudur. Mat boyalar ışığı parlak boyaya göre daha çok absorbe eder. Az ışık alan, dar alanlar için bunu göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız.

● Duvarın yapısı: Boyada uygulanan son kat ne kadar yansıtıcı olursa boyadığınız yüzeyin kusurları o kadar net görünür. Çok sayıda kusura ve yamaya sahip bir duvarı boyamak istiyorsanız bitişe göre duvar boyaları arasından daha mat bir dokuyu tercih edebilirsiniz. Böylelikle en iyi maskelemeyi yapabilir ve duvarın pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

● Dekorasyon uyumu: Parlaklık seçiminde dengeli ve uyumlu bir kombin yaratmak dekorasyonda önemli bir karardır. Mobilya, parke gibi eşyalarınızın parlak veya mat vernik bitişli olmasına göre duvar boyası parlaklık tercihinizi belirleyebilirsiniz.

Parlak bitişlilerden mat boya çeşitlerine kadar aradığınız tüm seçeneklerini Filli Boya’da bulabilirsiniz. Ev ya da ofisinizi yenilerken en doğru seçimi yapmak istiyorsanız, Filli Boya’nın bitişe göre kategorize ettiği duvar boyalarına göz atabilir ve işlem yapacağınız duvara en uygun tercihi yapabilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..