Renklere Göre Duvar Boyaları

Sunduğumuz binlerce renk arasından zevkinize ve evinize en uygun renkleri seçebilirsiniz.

Beyaz Boya

Aydan, Kum Beyazı, İpeksi serilerimiz ile zevkinize ve evinize en uygun beyaz tonlarını seçebilirsiniz.

Renkleri Gör

Kahverengi Boya

Hasır, Rezene ya da Tan gibi çeşitli seriler içeren kahverengi boyalar, rengin her tonunu başarılı bir şekilde yansıtır.

Renkleri Gör

Kırmızı Boya

Kırmızı boya çeşitleri, odalarına dikkat çekici bir görünüm kazandırmak isteyenler için iyi bir seçimdir. Kırmızı boyalar içinde Koral ve Karnaval serilerimizin renk tonlarını inceleyebilirsiniz.

Renkleri Gör

Bej Boya

Bej boya, zarafeti yansıtmasıyla öne çıkar. Sis Bulutu, Bademi ve Çakıllı Kum gibi renkler bej renk ailesine dahildir. Bej tonlarının geniş renk paleti içinde istediğiniz tonu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Renkleri Gör

Mavi Boya

Yudum, Irmak, Kozmik gibi mavi renk serilerimiz ile okyanus ve gökyüzünün enerjisini evinize taşıyabilirsiniz.

Renkleri Gör

Sarı Boya

Kehribar, Işıltı gibi renklerle sarı rengin canlandırıcı etkisini dekorasyonunuz ile birleştirin.

Renkleri Gör

Yeşil Boya

Yaprak, Kaktüs ve Haki serilerimiz ile yaşam alanlarınız doğanın en güzel yeşillerine boyansın.

Renkleri Gör

Turuncu Boya

Eylül, Mango gibi turuncu renk serilerimiz ile pastelden canlı turuncu tonlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Renkleri Gör

Mor Boya

Hibiskus, Menekşe serilerimiz ve daha pek çok mor renk tonları ile evinize şık bir ambiyans katabilirsiniz.

Renkleri Gör

Pembe Boya

Masal, Gülpembe, Pastel Pembe gibi renklerle açık pembeden koyuya çeşitli pembe renklerini bulabilirsiniz.

Renkleri Gör

Gri Boya

Gri rengin dengeleyici ve şık duruşunu Andezit serimiz ile evinize yansıtın.

Renkleri Gör

Renklere Göre Duvar Boyaları

Tarzınızı yansıtan, günlük yaşamınızı keyifli hale getiren bir ev dekorasyonuna sahip olmak evinizde geçirdiğiniz anlara ilham ve mutluluk katar. Modern, eklektik, bohem gibi hangi dekorasyon stilini beğendiğinizden bağımsız olarak yaşam alanlarında kullandığınız duvar rengi boyası ev dekorasyonunun önemli bileşenlerinden biridir. Doğru renk tercihi ile ev dekorasyonunu kusursuz biçimde tamamlayabilir, odalarınızı daha ferah ve şık gösterebilirsiniz. Yapacağınız duvar boyası rengi seçimi evinize karakter kazandırırken sizin ruh halinizi de etkiler. Filli Dekorasyonu Tamamlayan En Önemli Unsur: Boya’nın sunduğu çok sayıda renk seçeneği arasından ev dekorasyonunuzla en uyumlu renk kombinasyonlarını seçebilirsiniz. Hayal ettiğiniz sonucu elde etmek için doğru duvar boyası rengi seçeneğine kolayca ulaşabilirsiniz.

Renklere Göre Duvar Boyaları Nasıl Seçilir?

Binlerce duvar boyası rengi arasından size en uygun boyayı seçmek için birçok değişkeni göz önünde bulundurmalısınız. Mekanın büyüklüğü duvar boyası rengi seçiminizi etkileyecek faktörlerden biridir. Küçük alanlar için beyaz boya gibi odaya derinlik katarak ferah bir görünüm sağlayacak bir duvar rengi boyası idealdir. Filli Boya’nın beyaz tonlarından Aydan, Fildişi, Lületaşı ya da Kırık Beyaz gibi tonlar arasından dilediğinizi rahatlıkla bulabilirsiniz. Daha geniş alanlar için duvar boyası rengi seçiyorsanız farklı seçenekleri bir arada değerlendirebilirsiniz. Vurgulamak istediğiniz bir duvarda koyu tonlarda bir mavi boya kullanarak dikkat çekici bir görünüm yakalayabilir, diğer duvarlarda daha açık mavi tonlarını tercih ederek yaşam alanlarına hareket kazandırabilirsiniz. Irmak serisi, turkuaz ve su yeşili benzeri tonları içermesiyle doğal bir görünüm elde etmek isteyenlere hitap eder. Yudum, Rüzgar ve Kozmik gibi seriler, mavinin eşsiz tonlarını içererek doğayı evinize taşır.

Renklere göre duvar boyaları belirlenirken önemli kriterlerden biri de eşyalarınızın renk paletidir. Mobilyalarınızla uyumlu bir duvar boyası rengi seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Mobilyalarınız toprak tonlarında ve ahşap malzeme ağırlıklı ise sarı boya ile tamamlayabilir, eşyalarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Canlı sarı tonları için Işıltı serisi iyi bir seçenektir. Kehribar tonları da sarı boya kullanmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Eşyalarınız bej ve beyaz gibi açık tonlarda ise yaşam alanlarında doğal ve dinlendirici bir atmosfer yaratmak için kahverengi boya tercih edebilirsiniz. Tan, Pudra Kahve, Hasır ve Rezene gibi farklı seriler arasında aradığınız kahverengi tonunu bulabilirsiniz.

Duvar Boyası Rengi Ruh Halinizi Nasıl Etkiler?

Yaşam alanlarının atmosferi ruh halimizi de doğrudan etkiler. Duvar boyası rengi de atmosfer üzerinde belirleyici etkenlerden biridir. Evinizde nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinize karar verdikten sonra renklere göre duvar boyaları arasından seçim yapmak çok daha kolaylaşacaktır. Dingin ve huzurlu bir oturma odası yaratmak için tüm zamanların klasiklerinden bej boya kullanabilirsiniz. Sade ve ferah bir hava yakalayarak sevdiklerinizle evde olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda enerji ve mutluluk veren bir atmosfer yakalamak için turuncu boya harika bir tercihtir. Turuncunun farklı tonlarını kullanarak dinamik bir dekorasyon stili yaratabilirsiniz. Filli Boya Eylül, Mango serileri sıklıkla tercih edilen turuncu tonları arasında yer alır. Rahatlatıcı etkisi ile bilinen mor boya yaratıcılığı besleyerek üretkenliği artırır. Duvar boyası rengi seçiminde mor rengi, sarı ve beyaz gibi kontrast seçenekleri bir arada kullanarak dekorasyonu dengeleyebilirsiniz. Funda ve Taflan renk serilerimiz ile morun çeşitli tonlarından eviniz için en güzel mor rengini seçebilirsiniz. Hibiskus, dikkat çekici mor tonlarını kullanmak isteyenlere hitap eder.

Farklı Yaşam Alanlarına Göre Duvar Boyası Rengi Seçimi

Duvar boyası rengi tercihi yaparken önemli etkenlerden biri de boyanın uygulanacağı odanın fonksiyonudur. Yatak odası, oturma odası, çalışma odası, çocuk odası gibi farklı yaşam alanları için boya seçimi değişiklik gösterir. Kırmızı boya oturma odası, çalışma odası gibi daha dinamik yaşam alanları için güzel bir tercih iken, güçlü bir uyaran olduğundan yatak odalarında tercih edilmez. Karnaval ve Koral renk serileri kırmızı boya kullanmak isteyenlerin göz atması gereken tonlar içerir. Yeşil boya doğayı çağrıştırdığı, sakin ve dingin bir atmosfer yarattığı için yatak odalarına uygundur. Yeşil aynı zamanda çocuk odaları ve salonda da hoş bir ambiyans yaratır. Toprak tonları, beyaz, sarı ve turuncu gibi renkler ile birlikte kullanabileceğiniz yeşil boya daha canlı ve pozitif hissetmenizi sağlar. Kaktüs ve Haki serilerinin yeşil tonlarını incelemenizi öneriyoruz.

Onlarca farklı tonu ile pembe boya çocuk odasından, yatak odasına çeşitli mekanlarda kullanılabilir. Pembe boyayı, sarı ve turuncu gibi renklerle birlikte kullanarak oturma odanıza enerjik bir hava katabilir ya da uçuk tonlarda bir pembeyi yatak odmasına uygulayarak huzurlu ve sakin dinlenme alanları yaratabilirsiniz.

Filli Boya’nın sunduğu birçok duvar boyası rengi arasından ihtiyaçlarınıza ve ev dekorasyonunuza en uygun olanı seçebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için özgün bir yaşama alanı yaratabilirsiniz.

Devamını gör.. Gizle..