Filtrele & Sırala
Sıralama
Miktar
Fiyat Aralığı
Kategoriler
Renkler
 

Gri Duvar Boyası Tonları ve Fiyatları

{title} - {color}

{price}TL {old_price} {slash} {package_text}  

{buy_text}

Beyaz ve siyah renklerin karışımından elde edilen gri, dekorasyonda sıkça tercih edilir. Gri duvar boyası; neredeyse her renk ile uyum sağlaması, modern ve yalın bir görünüm yaratması ve farklı tonları sayesinde birçok farklı tarzda dekorasyona uyum sağlaması nedeniyle sıkça tercih edilir. Siz de gri duvar boyası hakkında bilgi sahibi olduktan sonra Filli Boya’nın gri duvar boyası tonları arasından seçim yapabilir, dekorasyonunuzda istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Gri Duvar Boyası Dekorasyonda Nasıl Bir Etki Yaratır?

Gri renk, farklı durumları ve duyguları çağrıştırır. İşte gri renk ile en çok özleştirilen duygu ve durumlar:

 • Sadelik
 • Zarafet
 • Denge
 • Kararlılık
 • Güven
 • Sükunet
 • Ciddiyet
 • Gri duvar boyası, dekorasyonda ise sakin, modern ve yalın bir şıklık yaratmanıza yardımcı olur. Diğer renklerle kolayca uyum sağlayan ve farklı tarzlara adapte olabilen bir renk olduğundan farklı kombinler oluşturmak için de uygundur. Örneğin, beyaz mobilyalarınızın bulunduğu bir mekanın duvarlarını griye boyarsanız sakin bir ortam yaratabilirsiniz. Sarı, turuncu gibi renklere sahip eşyaların bulunduğu mekanlardaki enerjik ambiyansı dengelemek için ise gri duvar boyası doğru bir seçim olacaktır.

  Gri renk duvar boyası, diğer renklerle birleştirilerek bazı alanları vurgulamak için de kullanılabilir. Bir duvarınızı; kırmızı, sarı, yeşil, turuncu gibi renklerden biri ile vurgulamak istiyorsanız kalan duvarları gri renk tonlarından biri ile boyayıp denge kurabilirsiniz.

  İhtiyacınıza Uygun En İyi Gri Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

  İhtiyacınıza uygun en iyi gri duvar boyası seçimini yapmak için bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. İşte size en uygun, en iyi gri duvar boyasını seçmek için birkaç öneri:

 • Odanın büyüklüğüne, aldığı doğal ışık miktarına ve diğer dekoratif öğelere göre bir ton seçimi yapın.
 • Mekanda yaratmak istediğiniz etkiyi dikkate alarak seçim yapın. Buna uygun olarak açık ya da gri tonlardan birine karar verin.
 • Dekorasyonda kullandığınız diğer ögelerin renklerini, tarzlarını göz önünde bulundurmayı unutmayın.
 • Gri duvar boyasında alt ton renklerini bilerek seçim yapmanız önemlidir. İki veya daha fazla rengin karıştırılmasıyla elde edilen renklerde o rengin hem ana tonu hem de alt tonu olur. Gri rengi oluştururken beyaz ve siyahın yanı sıra eklenen diğer renklerden baskın olarak kullanılan renk alt tonu olarak öne çıkar. Renk formulünde yeşil oranı yüksek ise yeşil alt tonlu olur, kırmızı oranı yüksek ise pembe alt tonlu olur olarak düşünebilirsiniz.
 • En çok tercih edilen gri duvar boyası renklerine göz atın, dekorasyon blogları ve dergilerinden fikir alın.
 • Gri Renk Duvar Boyası Hangi Odalarda Tercih Edilebilir?

  Grinin pek çok farklı tonu bulunur. Bu çeşitliliği Filli Boya’nın duvar boyası renklerinde de bulmak mümkündür. Açık gri duvar boyası genellikle daha aydınlık, sakin, huzurlu ve ferah bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Koyu gri duvar boyası ise daha sıcak, konforlu, lüks, hatta romantik bir hava yaratmanız için oldukça etkilidir.

  Gri duvar boyasının en çok tercih edildiği mekanlar; oturma odaları, salonlar, yatak odaları, çalışma odası, mutfak ve banyodur. Koyu gri tonları ile oturma odası ya da salonunuzda sıcak ve rahat bir ambiyans yaratabilir, açık gri tonlar ile daha geniş ve ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz. Yatak odasında rahatlatıcı bir etki için açık gri, lüks ve romantik bir etki içinse koyu gri duvar boyalarından birini seçebilirsiniz. Şık, lüks ve modern bir görünümü tamamlamak için mutfak ve banyoda da gri tonlarındaki duvar boyalarını tercih edebilirsiniz. Bebek, çocuk ve genç odalarında daha aydınlık ve ferah bir etki almak için açık gri duvar boyalarına da göz atabilirsiniz. Gri renk zamansız oluşuyla değişen zevklerinize ve dekorasyonunuza uzun yıllar uyum sağlar.

  Filli Boya Gri Tonları Nelerdir?

  Filli Boya’nın gri renk duvar boyaları, hem koyu hem de açık tonları ile geniş bir renk paleti sunar. Dramatik, lüks ve iddialı bir gri arıyorsanız Andezit 65, Andezit 60 ya da Andezit 35 renklerini tercih edebilirsiniz. En açık gri tonu için ise Andezit 10 eviniz için uygun olacaktır.

  Aydınlık, her renk ile uyum sağlayacak, açık gri duvar boyası içinse Filli Boya’nın Andezit 40 ya da Andezit 10 renklerini seçebilirsiniz. Gri denince zihinde ilk canlanan, orta tonlu grilerimizden Andezit 25 rengine göz atabilirsiniz.

  Filli Boya’nın Momento Silan, Momento Tek, Momento Life, Momento Life Kids gibi çok sevilen boyalarından birini tercih ederek dilerseniz gri tonları dilerseniz de farklı iç cephe renkleri arasından biri ile dekorasyonunuza hoş bir dokunuş katabilirsiniz.

  Devamını gör.. Gizle..