ÇEVRİM İÇİ ÜRÜN SATIŞINA İLİŞKİN İŞLEM REHBERİ

1. Çevrim İçi Satın Alma İşlemleri

Betek Boya ve Kimya Sanayi Anonim Şirketi (kısaca “Betek” olarak anılacaktır) tarafından kullanılan www.filliboya.com URL adresi ile çevirim içi ürün satın alım hizmetleri sunduğumuz sitemizde sizler için sunulan ürünlerimizin listesini, renklerini, parlaklıklarını, ambalajlarını ve her birine ilişkin özellikleri seçim yaptığınız ürünün bulunduğu sayfada inceleyebilirsiniz. 

Ana sayfadaki başlıklar bölümünde yer alan seçeneklerden satın almak istediğiniz ürünleri; 

  1. Ana sayfadaki başlıklarda bulunan “Renkler” butonuna tıklayıp menüden dilediğiniz seçimi yaparak açılan sayfada beğendiğiniz rengin üzerine tıklayarak veya
  2. Ana sayfadaki başlıklarda bulunan “Ürünler” butonuna tıklayıp açılan menüde ürün grubunu seçebilir, seçtiğiniz ürün grubundan satın almak istediğiniz ürünün altındaki “Hemen Al” butonuna tıklayarak veya
  3. Ana sayfadaki başlıklarda bulunan “İlham Veren Fikirler” butonuna tıklayıp menüden arzu ettiğiniz içeriği inceleyerek açılan sayfada dilediğiniz seçeneğe tıklayıp beğendiğiniz rengi seçerek veya
  4. Ana sayfadaki başlıklarda bulunan “Profesyonel Ürünler” butonuna tıklayıp menüden ürün grubunu seçebilir, seçtiğiniz ürün grubundan satın almak istediğiniz ürünün altındaki “Hemen Al” butonuna tıklayarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Ürün seçimi yaparken ürüne ilişkin miktar ve gerekmesi halinde renk ve parlaklık seçeneklerinizi belirtmeniz gerekmektedir. 

Ürün seçiminiz ardından dilerseniz www.filliboya.com sayfasına geri dönebilir ve ürünlerimizi incelemeye devam edebilirsiniz. Satın almak istediğiniz diğer ürünler için de yine “Hemen Al” butonuna tıklayarak sepetinize eklemeler yapabilirsiniz. Alışverişinizi tamamladığınızda sayfadaki üst bilginin sağında yer alan “Sepetim” ikonuna tıklayabilir,  “Alışverişi Tamamla” butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 

“Sepeti Onayla” butonuna tıkladığınızda eğer daha önce sitemize üye olduysanız GSM numaranızı girerek “Kod Gönder” ibaresine tıklayabilir ve GSM numaranıza gelen kodu “Kod” kısmına girerek “Giriş Yap” butonuna tıklayabilirsiniz. Ayrıca https://www.filliboya.com/giris-yap  linkindeki Giriş Yap alanına GSM numaranızı girerek “Kod Gönder” ibaresine tıklayarak ve GSM numaranıza gelen kodu “Kod” kısmına girerek “Giriş Yap” butonuna tıklayabilir ve alışverişinize devam edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden çevrim içi mal satın alımı yapılabilmesi için üyelik girişi zorunluluğu bulunmamaktadır. “Sepeti Onayla” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan pop-up’da “Üye Olmadan Devam Et” butonuna tıklayarak da sipariş adımlarını ilerletebilirsiniz. 

Daha önce sitemize üye olmadıysanız yine “Hemen Üye Ol” ibaresine tıklayarak açılan sayfada talep edilen bilgilerinizi doldurarak üyelik hesabınızı oluşturabilirsiniz. Eksiksiz girdiğiniz bilgilerinizden sonra altındaki onay kutularını seçip “Kod Gönder” butonuna tıkladıktan sonra cep telefonu numaranıza SMS olarak aktivasyon kodu gönderilecektir. 

SMS ile gönderilen aktivasyon kodu “Kod” bölümüne girerek “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak üyelik işleminizi tamamladıktan sonra Hesabım sayfasına yönlendirilirsiniz. Hesabım sayfasında “Siparişlerim” bölümü altındaki “Alışverişe Başla” butonuna tıklayarak alışverişinize devam edebilirsiniz.

Sitemize üye olunması süresince tarafımızca işlenen şahsınıza ait her türlü kişisel veri, yalnızca üyelik hesabınızın kurulumu, kontrolü ve site üzerinden gerçekleştirilecek satın alma işlemlerini yönetmek amacıyla işleme tabi olacaktır. Sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz çevrim içi mal satın alımları süresince işlenen kişisel verilerinize ilişkin ayrıntılı bilgilendirme için yine sitemizin www.filliboya.com/kvkk-aydinlatma-metni bölümünde yer alan Aydınlatma Metni’ni okumanızı rica ederiz. 

Ürün seçiminizin ardından üye olarak veya olmadan seçmiş olduğunuz ürünlere ilişkin siparişleri onaylamanız için sepetinizi ve ürün detaylarını incelemenizi rica ederiz. Kontrolü sağladıktan sonra sepetinizi onaylayabilirsiniz.

Sepetim sayfasındayken sepetteki ürünleri güncelleyebilir, ürün sayısını ürün görselinin yanında bulunan “-” ve “+” butonlarına basarak değiştirebilir, ürünü sepetinizden çıkarmak isterseniz ürün görselinin yanındaki “X” butonuna tıklayıp karşınıza çıkan “Ürünü sepetinizden silmek istediğinize emin misiniz?” web sitesi mesajının altındaki “Tamam” butonuna tıklayarak ürünü sepetinizden çıkarabilirsiniz. 

Sepetinizi kontrol ettikten sonra teslimat ve ödeme bilgileri girişi yapmak için “Sepeti Onayla” butonuna basın.

 Bir sonraki ekranda karşınıza fatura ve teslimat adresini girebileceğimiz teslimat adresi sayfası gelecektir. Bu ekranda satın almak istediğiniz ürün veya ürünlerin fatura bilgilerini ve teslimatın yapılacağı adres bilgilerinizi giriniz. Üye olmanız halinde fatura ve teslimat adreslerinizi kayıtlı adreslerinizden otomatik olarak seçebilir veya yeni adres oluşturabilirsiniz. 

Bu bölümde fatura ve teslimat adresi seçildikten sonra “Kaydet ve Devam Et” butonuna tıklayınız.

Faturalandırma ve teslimata dair gerekli bilgileri doldurmanızın ardından “Kaydet ve Devam Et” butonuna basmanızla birlikte karşınıza Ödeme sayfası çıkacaktır. Bu sayfa üzerinde yer alan ilgili bölümlere ödeme bilgilerinizi girmenizi rica ederiz. Sitemiz üzerinden ürün satın alımları yalnızca banka ve/veya kredi kartı ile gerçekleştiğinden, bu bölüme banka ve/veya kredi kartınız ile ilgili talep edilen bilgileri girmenizi rica ederiz. 

Ödemenizi kredi kartınız ile yapmanız halinde karşınıza taksit seçenekleri çıkacak olup, 5 taksite kadar dilediğiniz taksit sayısını seçebilir veya tek çekim şeklinde ödeme yapabilirsiniz

Ödeme bilgilerinizi girmeniz akabinde “Ödemeyi Tamamla” butonuna tıkladıktan sonra bankanızın 3D Güvenlik Sayfası’na yönlendirilirsiniz. Ödeme aşamasını tamamlamak için cep telefonunuza gelen tek kullanımlık 3D güvenlik şifrenizi girmelisiniz.

Siparişinizin alınmasıyla birlikte belirttiğiniz e-posta adresine sipariş detayınızı içeren Siparişinizi Aldık maili ile gereken bilgilendirme yapılacaktır.

Her türlü talep ve şikâyetiniz için bize sitemiz üzerinde bulunan iletişim formundan, [email protected] adresinden ya da 444 1 222 telefon numarası üzerinden Çağrı Merkezi hizmetlerimize ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte sizler için sunduğumuz hizmet kalitesini artırmamız ve sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için tarafınıza e-posta yoluyla iletildi ise Müşteri Memnuniyet anketi ve  Tavsiye Anketi’mizi doldurabilirsiniz.


2. Mesafeli Satış Sözleşmesi

Yapmış olduğunuz alışverişe ilişkin mesafeli satış sözleşmesi siparişinizin onaylanmasının ardından bizimle paylaşmış olduğunuz e-posta adresinize gönderilir. Mesafeli satış sözleşmesi ile sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemlerine ilişkin gerekli ürün, fiyat, sipariş, ödeme, teslimat, cayma hakkı, iade ve uyuşmazlıkların halli ile diğer hükümler ayrıntılı bir şekilde düzenlenmiş ve bilginize sunulmuştur.

Bu sözleşme ayrıca tarafımızca ilgili mevzuat uyarınca 10 (on) yıl boyunca saklanacaktır. 


3. Kişisel Verilerinizin Korunması

Sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz çevrim içi satın almalar süresince talep ettiğimiz verilerinizi yalnızca işleme amaçları ile bağlantılı ve sınırlı bir şekilde ve ölçülü olarak işlemekteyiz. 

İşbu süreçte işlenen kişisel verileriniz, kişisel verilerin korunmasına ilişkin ilgili mevzuat uyarınca gereği gibi işlenerek muhafaza edilecektir. 

23/2/2006 tarihli ve 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve diğer ilgili mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla kişisel verilerinizin muhafazasını sağlamak ve hukuka aykırı olarak bunlara erişilmesini ve işlenmesini önlemek amacıyla gerekli tedbirlerin alınmasına özen göstermekteyiz.

Bizimle paylaşacağınız kişisel verilerinizi sözleşmenin ifasıyla doğrudan doğruya ilişkili olan haller ve diğer hukuka uygunluk sebepleri dışında onayınız olmaksızın üçüncü kişilerle paylaşılmayacak ve başka amaçlarla kullanılmayacaktır.

İlgili kişi sıfatıyla kişisel verilerinize ilişkin tarafımıza yapabileceğiniz başvuru hakkınız ve başta kimlik, iletişim, sipariş, fatura, teslimat, üyelik ve diğer kişisel verileriniz için mevzuat uyarınca sahip olduğunuz diğer haklarınız, verilerinizi işleme ve aktarım amaçlarımız ile verilerinizi toplama şeklimiz ve bu kapsamda yer alan hukuki sebeplerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemizin www.filliboya.com/kvkk-aydinlatma-metni bölümünde yer alan Aydınlatma Metni’ni okuyunuz. 


4. Ödeme 

Sitemizden banka/veya kredi kartınız ile ürün satın alımları yapabilirsiniz. Bu noktada kredi kartıyla ödeme tüm VISA ve Mastercard kredi kartı sahipleri tek çekim ile veya taksitli ödeme kart özellikli kredi kartları ile 5 taksite kadar komisyon ödemeden taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Sepetin onaylanmasının ardından girilen banka ve/veya kredi kartı bilgileri ile yapılacak ödemenin tutarı vergi ve teslimat masrafları da dâhil olmak üzere alıcının ödeyeceği toplam bedeli ifade etmektedir.5. Sipariş İptali

Satın almış olduğunuz ürüne ilişkin olarak gerçekleştirdiğiniz sipariş işlemini siparişinizin onaylanmasına kadar olan sürede dilediğiniz şekilde iptal edebilirsiniz. Vermiş olduğunuz siparişi iptal etmek için “Hesabım” sekmesine girebilir ve bu bölümde yer alan “Siparişlerim” kısmındaki sipariş kalemlerinin sağ tarafındaki “Sipariş Detayı” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu sayede karşınıza çıkan sayfada iptal etmek istediğiniz ürünün sağındaki “Ürünü İptal Et’’ butonuna tıklayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.  

Sipariş iptali işlemi, yalnızca sipariş statüsü sistem tarafından değiştirilerek onaylanıncaya kadar yapılabilmektedir.

Sipariş iptalinin ürün bazında yapılması mümkündür. 

Siparişinizi iptal etmeniz halinde söz konusu iptal işlemini gerçekleştirme sebebinizi bizimle bu bölümde yer alan “İptal Nedeni” bölümünde paylaşabilirsiniz. 

Siparişinizi iptal ettiğinizde tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.


6. İade İşlemleri

İade kapsamında sayılan siparişleriniz teslim edildikten sonra satın aldığınız ürünü iade etmek isterseniz, “Hesabım” sekmesine girebilir ve bu bölümde yer alan “Siparişlerim” kısmındaki sipariş kalemlerinin sağ tarafındaki “Sipariş Detayı” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu sayede karşınıza çıkan sayfada iade etmek istediğiniz ürünün sağ tarafında yer alan “Ürünü İade Et” butonuna basarak iade formunu doldurabilir, açıklamalar kısmına neden iade ettiğinizi belirtebilir ve “İade Talebi Oluştur” butonuna basarak iade sürecini başlatabilirsiniz.  

İade işlemleri ilgili mevzuat uyarınca sitemiz üzerinden çevrim içi satın almayı gerçekleştirdiğiniz tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde kullanılabilir. İade işlemlerine ilişkin mevzuattan doğan istisnalar saklıdır. İade işlemleri, cayma hakkınız ve iade / cayma hakkı kapsamında bulunmayan ürünlere ilişkin ayrıntılı bilgilendirme için lütfen Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni dikkatle inceleyiniz. Ürün iadesi için başta ilgili mevzuat hükümleri ile Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi hükümlerinde yer alan şartlara uymanız gerekmektedir. Aksi taktirde iade talebiniz kabul edilmeyecektir. 

Ürün veya ürünler kargo/kurye servisimiz tarafından teslim alındıktan ve iadeniz onaylandıktan sonra ücret iadesi kredi kartınıza yapılacaktır. Geri ödeme süre ve süreçleri banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık gösterebileceği için süreci bankanız üzerinden de takip etmeniz önerilir. Taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

İade talebi oluşturduğunuzda tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.


7. Kayıt Tutulması

Başta 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun olmak üzere ilgili yasal düzenlemeler uyarınca tıpkı birçok standart web sunucusunda olduğu gibi www.filliboya.com sitemizde de log dosyaları kaydı tutulmaktadır. Log kaydı alınması yoluyla tutulan dosyalarda; IP adresiniz, internet servis sağlayıcınız, tarayıcınızın özellikleri, işletim sisteminiz ve siteye giriş-çıkış sayfalarınız gibi standart bilgileriniz yer almaktadır. Log dosyaları, kanunlarda öngörülen faaliyetler ve istatistiksel amaçlar dışında hiçbir şekilde kullanılmamaktadır. IP adresiniz ve diğer bilgiler, şahsi bilgileriniz ile de ilişkilendirilmemekte ve mahremiyetinizi ihlal etmemektedir.


8. Çerezler (Cookies) 

www.filliboya.com internet sitemiz sitenin sizler tarafından kullanımını kolaylaştırmak ve size sunulan hizmetin kalitesini artırabilmek için çerez verilerinizi işleyebilmektedir. Çerez verilerinizin işlenmesine ilişkin ayrıntılı bilgi için sitemizin www.filliboya.com/cerez-politikasi bölümünde yer alan Çerez Politikamızı incelemenizi rica ederiz. Ayrıca sitemizi ziyaret ettiğiniz ve sitemiz üzerinden alışveriş yaptığınız sürece çerez verilerinizin işlenmesini istemiyorsanız internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek bunu engellemeniz mümkündür.


9. Uyuşmazlıkların Çözümü

Sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz satın alımlara ve ürünlerimize ilişkin olarak şikâyet ve itirazlarına ilişkin yasal talepleriniz için her yıl Bakanlıkça Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde ikametgâhınızın veya Betek’in merkezinin bulunduğu yer Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi’ne başvurabilirsiniz.


Devamını gör.. Gizle..