Filtrele & Sırala
Sıralama
Miktar
Fiyat Aralığı
Kategoriler
Renkler
 

Mavi Duvar Boyası Tonları ve Fiyatları

{title} - {color}

{price}TL {old_price} {slash} {package_text}  

{buy_text}

Doğanın huzur veren iki parçasını, gökyüzü ve denizi çağrıştıran mavi duvar boyası ile mekanlarınızda dingin, huzurlu bir etki yaratabilirsiniz. Dekorasyonunuzu güzelleştirmek için mavi duvar boyası hakkında daha fazla bilgi edinip Filli Boya'nın birbirinden özel mavi tonlarında duvar boyası renklerini keşfedin. Kozmik, Yudum, Irmak ve daha pek çok mavi renk serileri ile Filli Boya'nın en güzel mavileri evinizin dekorasyonuna dingin bir dokunuş katmaya aday.

Mavi Duvar Boyası Dekorasyonda Nasıl Bir Etki Yaratır?

Mavi rengin psikoloji üzerinde birçok etkiye sahip olduğu, farklı duygu ve durumları sembolize ettiği söylenir. İşte, bunlardan bazıları:

 • Dinginlik
 • Sükunet
 • Ferahlık
 • Özgürlük
 • Huzur
 • Güven
 • Uyum
 • Denge
 • Konsantrasyon
 • Mavi rengin etkilerini dekorasyonunuza taşımak için mavi duvar boyası kullanabilirsiniz. Dingin, sakin ve huzurlu bir mekan oluşturmak için Filli Boya'nın farklı tonlardaki mavi duvar boyalarından destek alabilirsiniz. Açık mavi duvar boyası çeşitleri ile dekorasyona ferah, sakin bir etki katabilir, mekana genişlik hissi kazandırabilirsiniz.

  Özellikle modern veya minimalist dekorasyon tarzlarında, koyu tonlarda mavi renk duvar boyaları sıklıkla tercih edilir. Koyu mavi duvar boyası çeşitleri ile şıklık ve asalet hissi vererek mekana biraz daha dramatik bir hava katabilirsiniz.

  Ayrıca mavi renk, deniz, gökyüzü gibi doğal unsurları çağrıştırdığı için, deniz teması veya doğa ile uyumlu dekorasyonlar için de uygun bir seçenek olabilir. Mavi renkli duvar boyası, diğer renklerle de güzel bir uyum yakalayabilir. Örneğin, beyaz, gri, sarı, turuncu, pembe gibi renklerle bir arada kullanılarak ilginç kombinasyonlar oluşturulabilir. Özetle mavi renk duvar boyası, dekorasyonda huzurlu, ferah ve şık bir atmosfer yaratmak için idealdir.

  İhtiyacınıza Uygun En İyi Mavi Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

  İhtiyacınıza uygun en iyi mavi duvar boyasını seçmek için aşağıdaki faktörlere dikkat edebilirsiniz:

 • Kullanım amacınızı, kullanacağınız mekanı belirleyin. Mekanın aldığı ışığı, dekorasyonunu göz önüne alarak mavi rengin tonunu belirleyebilirsiniz.
 • Boyayı kullanacağınız odadaki dekorasyon tarzını ve odada yaratmak istediğiniz etkiyi hesaba katın.
 • Mavi duvar boyasını odanın tüm duvarlarında mı yoksa tek bir duvarda mı kullanacağınıza karar verin.


 • Mavi Renk Duvar Boyası Hangi Odalarda Tercih Edilebilir?

  Mavi renk duvar boyası, birçok farklı oda için uygun bir seçenek olabilir. Ancak, mavi renk tonlarına göre hangi odalarda kullanılacağı değişebilir. İşte, mavi duvar boyası renklerini kullanabileceğiniz odalar:

  Oturma Odası

  Oturma odası gibi sosyal alanlar için, açık mavi veya turkuaz gibi tonlar kullanarak ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz. Koyu tonlar ise daha şık ve dramatik bir etki yaratır.

  Yatak Odası

  Mavi renk, dinginlik ve huzur hissi verdiği için yatak odaları için sıklıkla tercih edilir. Açık tonlar, rahatlatıcı bir atmosfer yaratırken koyu tonlar, şık bir hava katarak odanızda dramatik bir etki sağlayabilir.

  Çocuk Odası

  Çocukların odaları için açık ve canlı mavi tonları tercih edebilirsiniz. Güven ve umut verici etkisiyle de bilinen mavi renk, çocuğunuzun uykuya dalmasına yardımcı olabilir.

  Banyo

  Mavi, deniz teması ve su ile ilişkili olduğu için banyo gibi nemli alanlar için uygun bir renk olabilir.

  Mutfak

  Mutfakta, açık mavi veya turkuaz gibi canlı renkler kullanarak mutfak dolapları veya tezgahlarla uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Filli Boya Mavi Tonları Nelerdir?

  Evinizin dekorasyonunu zevkinize göre özelleştirmek için Filli Boya'nın mavi duvar boyası renklerine göz atabilirsiniz. Gökyüzünü çağrıştıran, canlı bir mavi renk arıyorsanız Filli Boya Atlas tam size göre. Farklı açık mavi duvar boyası seçeneklerini değerlendirmek içinse Yudum 130, Kozmik 190 gibi renkleri de inceleyebilirsiniz. Turkuaza yakın mavilerden hoşlanıyorsanız Filli Boya Yudum 105 rengine göz atabilirsiniz.

  Aradığınız lacivert duvar boyası ise Kozmik 155, Kozmik 90 ya da Kozmik 120 renkleri ile mekanlarınıza asil ve dramatik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Grimsi mavi duvar boyası ile çalışma odası gibi mekanlarda dengeli, huzurlu, odaklanmayı kolaylaştıracak bir etki yaratmak için Filli Boya'nın Kozmik 50 ya da Kozmik 25 renklerini tercih edebilirsiniz.

  Siz de Momento Silan, Momento Max, Momento Tek, Momento Life ve Afilli Multisurface gibi farklı Filli Boya çeşitlerindeki mavi renk duvar boyası seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Mavi rengi farklı iç cephe renkleri ile birlikte ya da tek başına kullanabilirsiniz.

  Devamını gör.. Gizle..