Karanlık Mekanlar için Renk Önerileri

Eviniz zemin kattaysa, penceresi havalandırmaya bakıyorsa ya da binalar arasında kalmışsa sürekli karanlıktır. Bu durum bir süre sonra içinizi sıkabilir ve boğucu olabilir. Doğru renk seçimleriyle evinize daha aydınlık ve iç açıcı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Peki, bunun için hangi renkleri tercih etmelisiniz?

Karanlık bir yeri daha aydınlık göstermek için tavanları beyaza, duvarları açık ve parlak renklere boyayabilirsiniz. Böylece odaya gelen güneş ışığı yansır ve daha ferah bir ortam oluşur. Bu oda için mobilyalarınızı da açık renk seçmenizde fayda var.

Beyaz tonları ve açık gri, evinizdeki güneş ışığını yansıttığı gibi İskandinav stili bir ortam yaratmanıza da yardımcı olur. Aydınlık ve romantik bir görünüm için de krem ve bej tercih edebilirsiniz. Uçuk pembe, mavi ve yeşil tonları da evinizi aydınlatırken canlandırır.

Duvarlarla sınırlı kalmayın. Yine açık renk mobilyalar ve aksesuarlarla bu ferah görüntüyü pekiştirebilirsiniz. Zeminde de açık renk önceliğiniz olsun. Ladin ve akçaağaç parke gibi açık renk ahşap zemin kaplama tercih edebilirsiniz. Zemininiz koyu renkse ve değiştiremiyorsanız, açık renk halı ve kilimlerden yardım alabilirsiniz.

Aydınlatmaları da unutmayalım. Ana aydınlatmanızın yanında başka aydınlatmalar da kullanın. Aplik, spot lamba ve masa lambası gibi klasik seçeneklerin yanında LED şerit aydınlatmalar, yer lambaları ve lambaderlerle ışığınızı artırabileceğinizi unutmayın.

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM