Profesyonel Yapışkan Dolgu Malzemesi Fiyatları

Filli Boya dolgu malzemesi seçenekleri, farklı materyallere sahip yüzeylerde yapıştırmadan tamirata çeşitli amaçlar için kullanılır. Siz de farklı kullanım alanlaru için özel olarak üretilen dolgu çeşitleri nasıl kullanılır, dolgu malzemesi seçerken nelere dikkat edilir gibi soruların yanıtlarını öğrendikten sonra ihtiyacınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Yapışkan Dolgu Malzemesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Güçlü yapıştırıcı etkisi ile montaj işlemlerinde ya da çatlak, kırık yüzeylerin yapıştırılmasında, yapı malzemeleri arasında yer alan boşlukların kapatılmasında kullanılan yardımcı ürünler, yapışkan dolgu malzemesi olarak tanımlanır. Bu ürünler, tamirat ve montaj işlemlerinin yanında zeminlerin ve yüzeylerin daha bakımlı görünmesinden ısı yalıtımına, hatta ses izolasyonuna kadar birçok konuda hayatınızı kolaylaştırabilir.

Yapışkan dolgu malzemeleri, beklentilere ve ihtiyaçlara özel olacak şekilde çeşitlenir. Örneğin derz dolgu malzemesi ile silikon dolgu malzemesi yapı olarak birbirinden oldukça farklıdır. Ürünlerin yapıları farklı olduğu gibi renkleri de birbirinden farklı olabilir. Renksiz, şeffaf ürünlerin yanı sıra beyaz renkli dolgu malzemeleri de bulunur. Böylece kullandığınız malzeme ve zemine en uygun renkte dolgu malzemesini satın alabilirsiniz.

Yapışkan Dolgu Malzemesi Kullanım Alanları Neledir?

Yapışkan dolgu malzemeleri, özelliklerine bağlı olarak farklı alanlarda, çeşitli malzemeler üzerinde kullanılabilir. İşte, yapışkan dolgu malzemelerinin başlıca kullanım alanları:

 • Banyo ve mutfaklarda bulunan fayansların montajı ya da tamiri,
 • Lavabo, duşakabin, küvet ya da tuvalet taşı gibi genellikle seramik vitrifiye ürünlerin montajı ya da tamiri,
 • Sıhhi tesisat elemanlarının tamiri,
 • Su izolasyonu,
 • Kırılan eşyaların tamiri,
 • Ses izolasyonu,
 • Isı yalıtımı,
 • Borularda bulunan çatlak ve deliklerin doldurulması,
 • Duvar dolgu malzemesi olarak duvardaki basit, kılcal çatlakların doldurulması,
 • Kablolar için elektrik yalıtımı.
 • Yapışkan Dolgu Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yapışkan dolgu malzemelerinin kullanım alanları konusunda bilgi sahibi olduk. Peki, pek çok özelliğe sahip olan dolgu malzemesi çeşitleri arasında seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir? Siz de farklı ihtiyaçlar için yapışkan dolgu malzemesi arıyorsanız öncelikle aşağıdaki durumlara dikkat edebilirsiniz:

 • Öncelikle kullanım amacınızı belirleyin. Kullanım amacı; ürünün yapıştırma gücü, suya ve rutubete dayanıklılığı, esnekliği gibi özellikler açısından önemlidir.
 • Yapışkan dolgu malzemeleri genellikle mutfak ve banyolarda kullanılır. Bu nedenle ürünlerin suya ve rutubete dayanıklı olması son derece önemlidir.
 • Yapışkan dolgu malzemesini kullanacağınız alan, çok yüksek ya da düşük sıcaklıklara sahip olabilir. Buna uygun olarak sıcağa ya da soğuğa dayanıklı ürünler seçmeniz gerekecektir.
 • Kullanıcı dostu ürünlere yönelin. Kolay uygulanabilir, özellikle de hızlı kuruyan yapışkan dolgu malzemeleri sayesinde işinizi çok daha pratik bir şekilde tamamlayabilir, zamandan tasarruf edebilirsiniz.
 • Zemine ve malzemenize uygun bir renk seçin. Beyaz ya da kırık beyaz zeminler ya da malzemeler üzerinde beyaz yapışkan dolgu malzemelerini tercih edebilirsiniz. Ancak renkli zeminler ya da malzemeler için şeffaf renkli ürünler çok daha estetik bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır.
 • Tüm bu durumlara dikkat ederek satın alacağınız yapışkan dolgu malzemesine karar verebilir, ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

  Filli Boya Yapışkan Dolgu Malzemesi Çeşitleri Nelerdir?

  Filli Boya yapışkan dolgu malzemesi çeşitleri, kaliteli ve dayanıklı yapıları ile öne çıkar. İşte, farklı ihtiyaçlarınız için özel olarak hazırlanan Filli Boya dolgu malzemesi ürünleri:

  Filli Boya Silikon

  Filli Boya silikon dolgu malzemesi, camdan PVC’ye, metalden ahşaba pek çok malzemeden hazırlanan yapı malzemelerinin montajı ya da tamiri için kullanılabilir. Su izolasyonu için de kullanılan Filli Boya silikon ile sıhhi tesisat elemanlarını da tamir edebilirsiniz. Mükemmel şekilde yapışan ve sızdırmazlık sağlayan Filli Boya silikon dolgu malzemesi, hızlı kuruma özelliği sayesinde pratik bir uygulama sunar. Yüksek esneklik de sunan ürün, beyaz ve şeffaf renk seçenekleriyle satışa sunulur.

  Filli Boya Dolgu Köpüğü

  Su geçirmez dolgu malzemesi Filli Boya dolgu köpüğü, borularda bulunan çatlak ve delik alanların doldurulması için kullanılır. Uygulandıktan sonra kısa sürede kuruyan Filli Boya dolgu köpüğü, kuruma sonrası mükemmel bir ısı ve ses izolasyonu da sağlar. Böylece sadece delik ve çatlakların doldurulması için değil ses izolasyonu ya da ısı yalıtımı yapmak için de tercih edilir. Duvar çatlak dolgu malzemesi olarak de tercih edilebilir.

  Filli Boya dolgu köpüğü; -50°C’ye kadar soğuğa, +90°C’ye kadar sıcağa dayanıklıdır. Rutubetli ortamlarda da kullanabileceğiniz ürün, dayanıklı yapısı ile uzun ömürlüdür.

  Filli Boya Mastik

  Filli Boya Mastik, hem dahili hem de harici yapıştırma, montaj ve yalıtım işleri için kullanılan bir zemin dolgu malzemesi ürünüdür. Suya ve dayanıklı yapısıyla özellikle mutfak ve banyoda kullanılan Filli Boya Mastik, aynı zamanda antibakteriyeldir. Kolay uygulanan ürün, gözeneksiz yüzeylere iyi bir şekilde tutunur. Esnek yapısı sayesinde dökülmez, ömrü uzundur. Beyaz ve şeffaf renk seçenekleri mevcuttur.

  Kapı ve pencere çerçevelerinden soğuk girmemesi için yalıtım yapmanıza yardımcı olan ürün, kablo kanallarının etrafının yalıtılmasında da tercih edilir. Tüm bunların yanında çeşitli eşyaların tamirinde ya da yenilenmesinde de Filli Boya Mastik’i kullabilirsiniz.

  Farklı mekanlardaki tamirat, yalıtım, izolasyon ya da montaj işlemleri için kullanabileceğiniz yapışkan dolgu malzemeleri arıyorsanız Filli Boya ürünlerini inceleyebilirsiniz. Dolgu malzemelerini kullanırken ya da boya yaparken işinizi kolaylaştıracak, çalıştığınız alanın kirlenmesini engelleyecek çeşitli boya yardımcı ürünler için de Filli Boya kalitesine güvenebilirsiniz.

  Devamını gör.. Gizle..