Küçük Mekanlar için Renk Önerileri

Küçük bir odanızın zemininde koyu renkler ve duvarlarında açık renkler tercih ederseniz genişlik algısını artırabilirsiniz. Duvarlar için beyaz tonları, açık gri, krem ve bej kullanmanızı öneririz.

Küçük alanları açık renkler kullanarak daha büyük gösterebileceğinizi biliyorsunuz. Bu açık renkleri hangi renklere kombinleyerek orantılı bir canlılık ve ferahlık yakalayabileceğinizi biliyor musunuz?

Açık renkte ilk tercihiniz beyaz tonlarıysa şanslı olduğunuzu çünkü beyazın tüm renklerle uyduğunu düşünebilirsiniz. Oysa beyazın her tonu her renkle uyumlu değil. Örneğin içinde sarı tonları barındıran, sıcak bir beyaz tonu seçtiyseniz mobilyalarınız soğuk renklerde olmalı. Duvarlarınız içinde gri ve mavi gibi soğuk renkleri barındıran bir beyazsa mobilyalarınızı da sıcak renklerin tonlarında seçmeye özen gösterin.

Açık renk denilince akla ilk olarak beyaz, bej ve krem geliyor. Bu renkleri tercih etmiyor, illa ki en sevdiğiniz rengi mi istiyorsunuz? O zaman bu rengi beyazla karıştırarak mümkün olan en açık tonunu yakalamaya çalışın ve duvarlarınıza bu tonu uygulayın.

Monokromatik dekorasyonun mekânda derinlik algısını artırdığını da hatırlatalım.
Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM