LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

2014’TE BU MOBİLYALAR TREND!

Bir evin dekorasyon konusunda en önemli unsurlarından biri de mobilyalardır. Evinizin gösterişli yapısını ortaya çıkaran, zevklerinizi konuşturan mobilyalar da yıllar geçtikçe değişime uğrayanlardan. Bu yüzden sizin için 2014’te takip etmeniz gereken mobilya trendlerini sıralıyoruz.

Siz de bu trendleri takip ederek mobilyalarınızın daha modern ve zamana uygun olmasını sağlayabilirsiniz.

 

mobilyatrend_1

 

Dış mekân mobilyalarını iç mekâna taşıyın

Bambudan yapılma mobilyalar, hasır koltuklar bahçelerimizin vazgeçilmezi. Peki, neden ev dekorasyonu konusunda da kullanmayasınız? Evinize hem doğal hem de rüstik bir atmosfer kazandıracak dış mekân mobilyalarıyla dekorasyonunuzda büyük değişiklikler yapabilirsiniz.

 

mobilyatrend_2

 

Büyüleyici tasarımlar

Misafirlerinizi ve sizi büyüleyecek farklı tasarımlar varken neden daha sadelerini tercih edesiniz ki? Özellikle tekli koltuklarda büyüleyici tasarımlara yer vererek dekorasyonunuzda hareket yaratabilirsiniz. Bir deneyin, evinizdeki farkı hemen hissedeceksiniz!

 

mobilyatrend_3

 

Mobilya üstü aksesuarlar

Bütçeniz kısıtlı olduğu için mobilyalarınızı değiştirmekten çekiniyorsanız, birkaç ek yaparak evinizde bir mobilya teması oluşturabilirsiniz. Örneğin, evinizde Afrika teması yaratmak istiyorsanız suni hayvan kürklerini koltuklarınızın üzerine yerleştirebilmeniz mümkün.

 

mobilyatrend_4

 

Metalik parlaklık

Evinizde daha ışıltılı ve aydınlık bir görüntüye yer vermek için mobilyalarınızda parlak kumaşları tercih edebilirsiniz. Art Deco stiliyle kendi tasarımlarınızı birleştirerek ortaya mükemmel bir görüntü çıkarabilirsiniz.

 

mobilyatrend_5

 

Tabii ki vintage!

Vintage aksesuarların modası hiçbir zaman geçmiyor! Yıllar geçtikçe daha da değer kazanan vintage mobilya ve aksesuarlara evinizin mutlaka bir bölümünde yer vermelisiniz.

 

mobilyatrend_6 

 

Açık renkli ahşaplar

İskandinav dekorasyonunun vazgeçilmez teması açık renkler bu yıl evimizde bol bol yer alacak. Özellikle açık renkli ahşaplar masa ve sehpa mobilyalarında çok sık kullanılacak. Bizden söylemesi!

 

 

 

Görseller: www.freshome.com