LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
02 Mayıs 2018

2018 Dekorasyon Trendleri ile Eviniz Göz Kamaştıracak

2018 her anlamda yeniliğin ve değişimin yılı olmaya devam ediyor! Siz de içinde bulunduğumuz yılın getirdiği değişim rüzgarına kapılırken, evinizinde bu rüzgardan nasibini almasını istiyorsanız sizin için derlediğimiz bu içeriğimize mutlaka göz atmalısınız. İşte ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenlere birbirinden güzel fikirler verecek 2018 ev dekorasyonu trendler:

Lila tonları


Pantone’nin canlı ve iddialı bir mor tonu olan Ultraviolet rengini “Yılın Rengi” olarak lanse etmesinin ardından, morun envai çeşit tonu ışık hızıyla vitrinleri süslemeye başladı. Ancak bu tonlardan biri var ki, onu bu sene hem duvarlarda hem de mobilya ve akseuarlarda bol bol göreceğiz gibi duruyor: Lila tonları. Beyaz ve yeşil renklerle harika bir uyum sağlayan lila tonlarını duvarlarınızda kullanabileceğiniz gibi, halı ve kanepe gibi geniş yüzeyli mobilyalarda da bu rengi tercih ederek evinizde dinlendirici bir lavanta bahçesi atmosferi yakalayabilirsiniz.Dekorasyonda en uyumlu renkler hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Siyah ve antrasit renkler


Gelmiş geçmiş en asil renk kombinasyonlarından biri olan siyah ve antrasit bu sene bir dönüyor pir dönüyor! Açık grilerin yanı sıra canlı sarı ve fuşya gibi zıt renklerle de muhteşem uyum sağlayan bu iki renk, 2018 ev dekorasyonu trendlerine şimdiden damgasını vurmuş gibi görünüyor. Eğer siyah ve antrasit renkler size fazla koyu ve iddialı geliyorsa, odanızın en küçük yüzeyli duvarını bu renklerden birine boyayarak bu tarza yumuşak bir geçiş sağlayabilirsiniz.

Kadife mobilyalar
Kullanıldığı mekanlara bir anda lüks duygusu katan bir malzeme varsa o da kesinlikle kadife kumaşlarla döşenmiş mobilyalardır. 2018 ev dekorasyonu trendlerinde kadifeyi, sadece klasik Chesterfield modeli kanepelerde değil modern tasarımlı koltuk takımlarından sandalyelere kadar hemen her yerde görmek mümkün olacak. Kadife kumaşla kaplanmış mobilyalarda bu senenin favori renkleri ise mat saks mavileri ve canlı morlar olarak öne çıkıyor.

Altın ve rose gold aksesuarlar


Geçtiğimiz yıllarda son derece revaçta olan endüstriyel tarzın vazgeçilmez unsuru metal dekoratif objeler yerlerini daha zarif ve minimalist tasarımları ile göz dolduran altın ve rose gold aksesuarlara bırakıyor. Dekorasyonda sadelik ve modernlikten yana olanların kesinlikle kullanması gereken gold ve rose gold rengi dekoratif objeler, bembeyaz bir odayı bile bir anda dekorasyon dergilerinden fırlamış kadar stil sahibi yapabiliyor.

Deri yüzeyler


Normalde geneldeofis mobilyalarında ve rahat kanepelerde görmeye alışkın olduğumuz deriye, 2018 yılında farklı yüzeylerde de rastlamak mümkün olacak. 2018 ev dekorasyonu trendlerinin en vurucu unsurlarından biri olan deri, bu sene mobilyadan dekoratif objeler ve aksesuarlara; zeminden duvara kadar hemen her yüzeyde kullanılacağa benziyor.

Ton sur ton uygulamaları


Dünyaca ünlü moda tasarımcılarının da koleksiyonlarında sıkça kullandıkları “ton sur ton” -yani bir rengin farklı tonlarıyla bir arada kullanılması- uygulamaları bu sene ev dekorasyonu uygulamalarında da öne çıkıyor. Özellikle mavi, mor ve gri tonları ile uygulandığında harikalar yaratan ton sur ton stili dekorasyon modelleri, mekanlara derinlik hissi katmasıyla da tercih ediliyor.