LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
25 Mayıs 2017

23 NİSAN’A ÖZEL ÇOCUK ODASI ÖNERİLERİ

Bilinçli ailelerin tamamı çocuklarına gelişebilecekleri, öğrenebilecekleri ve keyifle oyun oynayabilecekleri harika bir yaşam alanı sunmanın büyük önem taşıdığını bilirler. Biz de bu yazımızda sizler için dünyanın farklı yerlerinden en güzel çocuk odası örneklerini bir araya getirdik. Siz de bu önerilere göz atarak çocuğunuzun odasını dekore etmek için farklı fikirler edinebilir ve bu 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda ona unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz.


Çocuk Odaları Nasıl Dekore Edilmeli?


Bir çocuğun çevresi, onun gelişimi ve büyüme süreci için son derece önemlidir. Bu nedenle aileler çocuklarının yaşam alanlarını olabildiğince eğlenceli ve rahat bir hale getirmeye çalışırlar. Dekore edilen çocuk odaları ailelerin maddi imkanlarına ve çocuklarının sahip olduğu zevklere göre birbirinden farklı olacaktır. Önemli olan, çocuğun bu odada kendisini mutlu, huzurlu ve sevgi dolu hissetmesidir.


İçeriğimizde yer alan çocuk odaları, ilginç ve benzeri olmayan tasarımları ile öne çıkıyor. Elbette bu odaların birebir aynısını evinizde uygulamak mümkün olmayabilir. Fakat tahmin edebilirsiniz ki çocuğunuz bir korsan gemisine ya da bir prenses arabasına benzeyen yatağına yatmak için uyku saatlerini iple çekecektir!


Çocuğunuzun yaşına ve yaramazlık seviyesine uygun modele karar verebilmek için resimlere göz atabilirsiniz.


Korsan Gemisi


korsan gemisi yatak

Eğer sizin çocuğunuz da korsan hikayelerine bayılıyorsa, bu korsan gemisi şeklindeki çocuk odası tam ona göre demektir! Duvarlardaki köpek balıkları, tavandaki korsan gemisi ve halat köprü şeklindeki merdivenler; çocuğunuzun tüm arkadaşlarının bu odada konaklamak istemesine neden olacak!


Kızılderili Çadırı


Kızılderili çadırı

Kızılderili çadırı görünümündeki bu odayı dekore etmek nispeten daha kolay olacaktır. Çocuğunuzun zevkine göre farklı duvar renkleri de tercih edebilirsiniz. Çocuk odaları için en sağlıklı, en iyi boya çeşitlerine göz atmak için en yakın Filli Boya Renxmatik Bayii’ne gidebilirsiniz.


Ağaç Ev


ağaç ev

Özellikle yurtdışında çok sevilen ağaç evler, ülkemizde de müstakil evde oturan kişiler tarafından bahçelere inşa edilebiliyor. Bu örnekte ise ağaç ev odanın içine yapılmış. Eğer merdivenlerin güvenli olmadığını düşünüyorsanız, yatağı zemine yakın şekilde uygulayabilirsiniz.


Peri Masalı Odası


peri masalı

Bu oda henüz tam olarak bebeklik çağından çıkmamış kız çocukları için mükemmel bir seçenek. Eğer kızınız çocukluk çağına geldiyse ortadaki yuvarlak beşiği, yatak biçiminde kurgulayabilirsiniz. Emin olun, böyle bir odada uyku saati çocuğunuzun en çok sevdiği zaman dilimi olacak.


Yarış Arabası


yarış arabası yatak

Sizin çocuğunuz da kendini bilmeye başladığı andan beri yarış arabalarına hayransa, bu odada hayatının en mutlu anlarını geçirecek. Çocuğunuzun zevklerine göre farklı renkte çocuk odası duvar boyaları da tercih edebilirsiniz.


Görseller: boredpanda.com, freshome.com