LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
07 Aralık 2016

AHŞABIN SINIRLARINI ZORLAYAN MASA TASARIMLARI

Ahşabın doğasıyla tasarımı dengeli bir şekilde bir araya getiren masalara çok sık rastlamıyoruz. Hele ki bir de malzemeyi olabildiğince doğal bırakarak ona işlevsellik katmak daha da güç. Evden çalışıyorsanız vaktinizin büyük bir kısmı çalışma masanızın başında geçiyor demektir. Başından kalkmak istemeyeceğiniz, home Office dekorasyonu için ilham verici ahşap masa tasarımlarını bir araya getirdik.


Doğal ahşap hatlarının en iyi tamamlayıcılarından biri metal elbette. Metalin parlaklığı ile koyu renk ahşabın mat yüzeyi kusursuz bir ikili oluşturuyor. Masa son derece sade tasarlanmış bu çalışma odasının odağına kendiliğinden yerleşiyor.
metal ayaklı doğal ahşap masa
Pencereden görünen doğa manzarasını çalışma alanınızla tamamlamaya ne dersiniz? Tasarımını ahşabın doğal yapısına emanet etmiş bu masa, üzerindeki cam detaylarla huzurlu bir çalışma ortamı sunuyor.
metal detaylı doğal ahşap masa
L şeklinde tasarlanan masa hem çalışma alanını ve konforunu artırıyor hem de çalışmak için sıcak bir sığınak işlevi görüyor. Neredeyse hiç işlenmemiş yüzey de bilgisayara bakmaktan yorulan zihniniz için terapi merkezi oluyor.
L şeklinde doğal ahşap masa
Rustik bir hava yakalayacağım diye cila vernikten kaçınmak zorunda değilsiniz. Kenarları doğal bırakılan bu masa ayak işlevi gören kübik çekmeceler gibi boyanıp parlatılmış. Doğanın kendi yolunu çizdiği kenarlardaysa rustik hava korunmuş.
üstü pürüzsüz doğal ahşap masa
Güzel bir ahşap masa tablasının dokusunu ön plana çıkarmak istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey masa bacaklarını ince tutmak. Bu konudaysa güvenebileceğiniz en sağlam malzeme metal elbette. Tıpkı bu renkli ve minimal çalışma odasında olduğu gibi.
ince bacaklı doğal ahşap masa

Doğal ahşap masa ve mobilyaları ön plana çıkarak duvar boyaları kullanın


Doğal ahşap masa ve mobilyalar bir mekânın dekorasyonunu kendiliğinden zenginleştiren malzemeler. Yine de bu malzemeleri kullanırken dikkat etmek gereken birkaç nokta var:
- Doğal ahşap masaları beyaz renk ve tonlarını kullanarak İskandinav tarzı, daha koyu renk duvar boyalarıyla kullanarak rustik bir dekorasyon tarzı yakalayabilirsiniz.
- Doğal ahşap masanızın üzerinde metal detaylar yoğunluktaysa duvar boyasında sade renkleri tercih etmelisiniz.
- Metal detayları yumuşak bir ahşap masa seçtiyseniz duvarlarınızda dekoratif boya uygulaması yaparak dekorasyonu zenginleştirebilirsiniz.
- Ahşap mobilyalarla birlikte kullanacağınız duvar boyalarını uygulamadan önce mutlaka duvara astar uygulaması yaptırın. Doğal ahşabın pürüzlü görünen yapısı, pürüzsüz duvar boya uygulamasıyla tam olarak kendini gösterecektir.


Görseller:
http://www.decoist.com/