LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
20 Temmuz 2017

Bahçenizi Muhteşem Gösterecek İpuçları

Yaz aylarıyla birlikte bahçede bol bol vakit geçirmenin zamanı da geldi. Eğer evinde bir bahçesi olan şanslı insanlardansanız, yazımızda yer alan bahçe dekorasyon fikirleri ile siz de bahçenizi muhteşem bir dış mekan haline getirebilirsiniz.


Konforlu Oturma Alanları


bahçe oturma grubu

Bahçenizi de en az iç mekanınız kadar konforlu bir hale getirmek için rahat oturma alanları yaratın. Bahçe dekorasyon önerileri içinde rahat bir yemek alanının yeri son derece önemlidir. Siz de böyle bir alan yaratarak yaz boyunca yemeklerinizin tadını açık havada çıkarabilirsiniz.


Ahşap Masa


ahşap masa

Ahşap, içinde bulduğu ortama sıcak, modern ve doğal bir hava katar. Bahçe mobilyalarının içinde en çok tercih edilen malzemelerin başında ahşaplar gelir. Bahçenize ahşap bir masa atın ve çevresini hafif sandalyelerle donatın. Sandalyelerinizin üzerinde renkli minderler kullanmak bahçe dekorasyonu için yaratıcı fikirler arasındadır ve dış mekanınızda iddialı bir görünüm kazandırır.


Bohem Bir Hava


bohem dekorasyon

Bahçenizi tasarlarken mutlaka klasik şıklıkta bir atmosfer yaratmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine bohem bir ambiyans yaratarak bahçenizde vakit geçiren arkadaşlarınızın da burada kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayabilirsiniz. İlginç bahçe tasarımları için kullanılabilecek renkli minderler, etnik desenli masa örtüleri ve bol miktarda saksı bitkisi bahçenizi tam bir cazibe merkezi haline getirecek.


Romantik Aydınlatma


bahçe aydınlatma

Aydınlatma, iç mekan için olduğu kadar bahçe dekorasyonu için de önemli. Yemek masanızın üzerinden geçecek şerit biçimdeki aydınlatma ışıkları ile bahçenizin son derece romantik bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Böyle bir ışıklandırma, bahçenizi adeta bir festival alanına benzetecek.


Salıncak


bahçe salıncağı

Kim demiş salıncaklar sadece çocuklar içindir diye? Bahçe dekorasyon ürünleri içinde en çok sevilenlerden biri de salıncaklardır. Verandanıza bir salıncak koyun ve akşamüstü vakitlerinde kitabınızı elinize alıp keyifli zaman geçireceğiniz bir ortam yaratın.


Retro Desenler


Retro desen

Bahçenizde ya da verandanızda yer alan mobilyalarda Retro desenler uygulayarak dış mekanınızın dekorasyon dergilerinden çıkmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu fikri uygulamak için yeni mobilyalar almanıza gerek yok. Hali hazırda kullanmakta olduğunuz oturma gruplarını yeni kumaşlarla kaplatabilirsiniz.


Mutlu Renkler


renkli bahçe mobilyaları

Bahçenizi dekore ederken biraz daha iddialı renkler kullanmaya ne dersiniz? Güneşin rengi turuncuların, sarıların ve kırmızıların bahçenize çok yakışacağından emin olabilirsiniz.


Filli Boya Universallasur Silikonlu Dış Cephe Ahşap Verniği


Şimdi Filli Boya ile bahçeler daha bakımlı!


Universallasur Silikonlu Dış Cephe Ahşap Verniği ile tüm dış cephe ahşap yüzeylerinizin bakımını yapabilirsiniz. Yarı mat parlaklıktaki bu vernik, güneşin UV ışınlarına karşı yüksek derecede koruma sağlar ve kapılarınızın, pencerelerinizin, bahçe çitlerinizin renklenmesine sağlar. Nefes alabilen Universallasur Silikonlu Dış Cephe Ahşap Verniği dış mekan ahşap yüzeylerinizi mantardan, küften ve yosundan korur. Kolay uygulanabilir bir üründür ve isteğe bağlı olarak üzeri tekrar boyanabilir.


Görseller: housebeautiful.com, idolza.com

Renk Etkisi