LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
01 Mart 2017

BANYONUZDAN DERHÂL ATMANIZ GEREKEN 6 ŞEY

Banyonuz gereksiz yer tutan ve sağlığınızı tehdit eden onlarca eşyayla dolu. El sabunu, ilaç ve takılar bunların başında geliyor. Önerilerimize kulak verip banyonuzu bunlardan arındırarak hem sağlığınızı koruyup hem de banyonuzda yer açabilirsiniz.

El sabunu


Banyonuzu el sabunlarından kurtararak modernleştirmenin vakti geldi. Sıvı sabun ya da sabun otomatları alarak hem el sabunu artıklarını temizleme derdinden kurtulun, hem de banyonuzu daha sağlıklı ve estetik bir hale getirin.
katı el sabunu

İlaçlar


İlaçlarınızı banyonuzda saklıyorsanız bundan derhal vazgeçmeniz lazım. İlaç saklamak için doğru yer banyo değil, çünkü ilaçların bozulmaması için oda sıcaklığında saklanması gerekiyor ve banyodaki yüksek ısı ve nem bu konuda size hiç de yardımcı olmuyor.
banyoda ilaç şişesi

Takılar


Takılarımızı banyoda tutmak ne kadar kullanışlı gelse de aslında bu onlar için hiç iyi olmuyor. Banyoya girdiğinizde çıkarsanız bile, oradaki nem takılarınızın lekelenip oksitlenmesine sebep olabilir. Bu yüzden değerli takılarınızı serin ve nemsiz bir ortamda tutmakta fayda var.
banyoda takılar

Makyaj malzemeleri


Evet. Makyaj malzemeleriniz de ilaçlarla aynı kaderi paylaşıyor. Uzun süre bozulmadan kullanmak için oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gereken makyaj malzemelerinizi de banyonuzda tutmaktan bir an önce vazgeçmelisiniz. Pudra, krem ya da toz hiç fark etmez, hepsi banyonuzdan uzak durmalı.
banyoda makyaj malzemeleri

Parfümler


Her ne kadar gösterişli şişeleriyle banyonuza farklı bir hava katsa da parfümleriniz de nemden zarar görüp oksitlenme sürecine maruz kalabilir. Favori kokularınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız, onları da banyonuzdan ayırmalısınız.
banyoda parfüm

Kitaplar


Banyoda uzun zaman geçirmeyi sevenlerin telefonun yanında vazgeçilmezlerinden biri de kitaplar ve dergilerdir. Fakat hiç değilse değer verdiğiniz kitapları banyonuzda tutmamanızda fayda var, çünkü nem kitapların da bir numaralı düşmanı. Sevdiğiniz kitapları banyoda değil de salonda okumanız onların zarar görmesini engelleyecek. Banyoda kitap ve dergi yerine eski zamanlardaki gibi şampuanların açıklamalarını okumaya ne dersiniz?
banyoda kitap dergi

Banyonuzu yenilemek, derli toplu tutmak için öneriler Filli Boya’nın dekorasyon blogu Evimle Ben’de okuyunBanyolar eskiden çok da dekorasyonuna dikkat edilmeyen alanları. Ancak son yıllarda hepimiz banyoda ne kadar vakit geçirdiğimizi fark ettik ki bu alanın dekorasyonuna daha fazla önem verir hale geldik. Çok da iyi yapıyoruz. Derli toplu, ışıl ışıl, özenle dekore edilmiş bir banyoyu kim istemez ki… Eğer banyonuz küçükse hiç dert etmeyin, Evimle Ben bir dekorasyon bloğu olarak hem küçük hem de büyük banyolara uygulayabileceğiniz onlarca farklı dekorasyon önerisini bir arada sunuyor. Banyo dekorasyonuyla ilgili bu yazılardan derlediğimiz önemli başlıkları sizin için sıraladık:
- Banyo aynaları bu alandaki en önemli dekorasyon parçaları. Tarzınızı yansıtacak aynalar kullanmaya özen gösterin.
- Klasik banyo tezgâhları yerine ahşap ya da zevkinize uygun farklı bir tezgâh kullanarak yaratıcılığın sınırlarını zorlayın.
- Lavabo ve küvette kullandığınız muslukları özenle seçin. Bu parçalarda yapacağınız değişiklik banyonuzun genel havasını etkileyecektir.

- Banyoda saklama alanınız kısıtlıysa dahi çekmeli raflar kullanarak banyoda durması gereken temizlik malzemesi havlu gibi eşyalarınızı saklayabileceğiniz dolaplar kullanın.Görseller: goodhousekeeping.com, houzz.co.uk