LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
29 Aralık 2016

BANYONUZU YENİLEMEK İÇİN UCUZ ÇÖZÜMLER

Banyonuz o kadar sıkıcı bir hale geldi ki, siz lavaboya giderken kediniz bile arkanızdan koşmaz oldu. İşte tam bu durumda, sizin için önereceğimiz fikirlerle banyonuzu güncelleyin, dekorasyona bir servet harcamadan aradığınız yeniliğe kavuşun.

Aynada sınır tanımayın

Banyo aynası doğru eller ve yaratıcı zihinlerle bir tuvale dönüşebilir. Banyo dekorasyonu yaparken elinizi korkak alıştırmayın ve aklınızda dolaşan tüm çılgın fikirleri aynanızda uygulayın. Mesela bu örnekteki gibi büyük ve parçalı bir ayna ve şık yan aksesuarlarla, aynanızın da sizin kadar güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik banyonuz da yeni perspektifler kazanacak.

Çekme raflarla banyonuzda yer yaratın

Banyo dekorasyonu yaparken saklama alanlarını es geçmemek gerek. Derin olduğu için hiç kullanmadığınız ya da elinize ne geçtiyse içine tıkıştırdığınız dolaplarınıza bir şans daha tanıyın. Çekme raflar monte edeceğiniz bu dolaplar, banyodaki eşyalarınızı düzenlemede ve saklamada size güzel bir alternatif sunacak. Aradığınızı bulmak için değerli vaktinizi kaybetmeyin!

Lavabonuza farklı bir bakış

Farklı düşünen zihinler için soruyoruz: Klasik banyo tezgâhları yerine ahşap bir sehpaya ne dersiniz? Dinlenme tesisi lavabosu gibi görünen bir banyoyu kimse evinde istemez. Eğer sıradan tasarımlardan kopup banyonuzda devrim yapmak istiyorsanız bu önerimize kulak verin. Porselen lavabonuzu ahşap bir sehpanın üstüne yerleştirin, modernle antikanın eşsiz uyumuna tanık olun.

Banyonuza bitpazarından takviye yapın

Banyo dekorasyonu yaparken, pahalı dükkânlar yerine mahallenizdeki bitpazarına gidip “Her şey 1 lira” kampanyasından faydalanın. Bu tip yerlerden banyonuzu kişiselleştirecek eşyalar temin edebilir, “ikinci el”in size sunduğu hesaplı ve güzel fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Çekmeceden dolap yapmaya ne dersiniz?

Bitpazarı tavsiyemize uyduysanız yeni önerimize de kulak verin. Pazarda bulduğunuz ya da evinizin bir köşesinde duran, eski diye hor gördüğünüz bir komodinin çekmecesini alın. Bir iki tahtayla içine raf yapın, bir güzel boyayıp banyo duvarınıza asın. Böylece hem küçük eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir dolabınız olur hem de yaratıcılığınızla arkadaş ortamınızda dillerden düşmezsiniz!

Banyo dekorasyonu yaparken renklerden faydalanın

Banyolarda seramik ve boyaların birlikte kullanımı dekorasyonda zenginlik elde etmenizi sağlar. Eğer banyonuzda köklü bir değişiklik hayal ediyorsanız Filli Boya renk kataloğunun sunduğu sınırsız renk seçeneklerinden faydalanmayı ihmal etmeyin. Dekoratif boya seçeneklerinden faydalanarak da banyo seramiklerinizle ahenk yaratacak yaratıcı dekoratif boya uygulamaları yapabilirsiniz. Banyo seramiklerinizde bulunan renklerden birini ya da ikisini seçerek dekoratif boya uygulamasında bu renkleri kullanabilirsiniz. Seramik ve boyanın birlikte kullanımı hangi stilde olursa olsun banyonuzda modern tasarım havası estirecek.

Banyo dekorasyonuyla ilgili daha fazla ilham almak için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

-                      -          TARZINIZI YANSITACAK BANYO AYNALARI

-          BANYONUZA RENK KATMANIN 10 YOLU

-          KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DIY FİKİRLERİ

Görseller: bhg.com, decoist.com