LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
01 Mart 2017

BEBEK ODANIZI DEKORATİF VE KULLANIŞLI YAPMANIN 4 YOLU

İşte bu sorunun cevaplarını sizler için hazırladık. Önereceğimiz fikirlerle bebeğinizi hem güzel görünen hem de kullanışlı yeni odasında hayata hazırlayın.

Evinizin diğer bölümleriyle uyumlu olmalı


Eğer bebeğinizle birlikte büyüyecek bir oda tasarlamak istiyorsanız, odayı rastgele aksesuarlarla donatmadan önce biraz araştırma ve hazırlık yapın. Diğer odalarla uyumlu bir bebek odası, aradığınız tarzı evinizin tasarımının doğal akışını değiştirmeden yakalamanızda size oldukça yardımcı olabilir. Bu sayede bebeğinizi kendi şık odasında kendi tarzınızdan ödün vermeden büyütebilirsiniz.


yaratıcı bebek odası dekorasyonu

Basitlik kişilik katar


Bebek odanızı birçok farklı renkle kuşatmak yerine belirli bir renk paleti üzerinden tasarlayıp, yardımcı aksesuarları seçmede kendinize daha geniş bir hareket alanı sağlayabilirsiniz. Yatak örtüsü, yastık ve diğer aksesuarları tek renkte birleştirmeniz, odaya kişilik katarak bebeğinize huzurlu bir yuva yaratmanızı sağlayabilir.


açık renk bebek odası dekorasyonu

Duvarları tablolarla renklendirin


Bebeğinizin gelişiminde büyüdüğü odanın rolü büyüktür. Bu yüzden ilk günlerinden başlayarak onu sanatla besleyip, geleceğini şekillendirmede ilk adımı atabilirsiniz. Bebeğinizin fotoğraflarıyla ve çok sevdiği çizgi film kahramanlarının resimleriyle duvarları süsleyerek gözbebeğinizi ilk günlerinden başlayarak sanatla tanıştırabilirsiniz.


bebek odası duvar dekorasyonu

Bebeğinizin yuvasını metalik tonlarla parlatın


Bronz, gümüş ve altın tonların en güzel ve göz alıcı göründüğü yerlerden biri de bebek odasıdır. Bu yüzden bu tonlarla üretilen beşik ve diğer dekoratif ürünleri kullanarak bebeğinizi ışıldayan rüyalara hazırlayabilirsiniz. Pirinçten yapılmış bir sepetle oyuncakları da kontrol altında tutup, odadaki parıltıya bir cila çekebilirsiniz.


metalik renklerle bebek odası dekorasyonu

Bebek odasında kullanılan mobilyaların ve mobilya boyalarının önemiBebeğinizin güvenliği için bebek odası mobilyalarının tasarımı ve mobilyalarda kullanılan boyaların hangi standartlara uygun olarak yapıldığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Bebek odası mobilyalarının duvara monte edilmesi, çekmecelerin güvenliği, yatak parmaklıklarının aralıklar dahi bebeğin güvenliği için büyük önem arz ediyor. Mobilya boyalarına gelecek olursak, Filli Boya su bazlı mobilya boyası Vital Boya ile bu konuda sektöre bir yenilik getirdi. Vital Boya özellikle bebek ve çocuk eşyalarında kullanılmak üzere EN 71/3 standardına uygun olarak ağır metaller kullanılmadan üretiliyor. Su bazlı olma özelliğiyle de Vital Boya uygulanan mobilyalarda kötü koku olmuyor. Vital Boya mobilyacılar tarafından da bilinen, yaygın kullanılan bir mobilya boyası. Mobilyaları aldığınız ya da yaptırdığınız yerden Vital Boya kullanılmasını talep edebilirsiniz. Bebeğinizin ağzıyla temas edebileceği yatak korkulukları, ahşap oyuncaklar gibi eşyalarda güvenle kullanabileceğiniz Vital Boya hakkında daha fazla bilgi almak ve renk kartelalarına bakmak için tıklayın:
https://www.filliboya.com/urun-listesi/mobilya-grubu-hakkinda.html


Görseller: stylecurator.com.au, houzz.co.uk