LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
29 Aralık 2016

BEBEK ODASI İÇİN AYDINLATMA ÖNERİLERİ

Uyuyan bir bebekten daha masum ve güzel görünen bir şey var mıdır? Hem kullanışlı hem de dekoratif aydınlatma seçimleriyle bebeğinizin keyifle oynayacağı, ardından tatlı ve huzurlu bir uykuya dalacağı sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bebeğinizin güven ve huzur içinde büyümesi için bebek odası dekorasyon önerilerini Filli Boya sizin için hazırladı.

Yumuşak bir aydınlatma tercih edin

Bebek odası dekorasyonu yaparken halojen lambalardan ya da yüksek watt’lı bir beyaz ışıktan uzak durmanız iyi olur. Üzerinde eğlenceli desenler olan loş lambalar ya da sakin bir ritimde yanıp sönen led ışıklandırmalarla bebeğinizin gözlerini yormayan bir aydınlatma sağlayabilirsiniz. Emzirme ya da banyo sonrası güçlü bir ışığa ihtiyacınız oluyorsa odada ikinci bir ışık kaynağı bulundurun.Daha iyi bir uyku için gece lambası kullanın

Şüphesiz huzurlu bir uyku bebeğinizin gelişiminde en az sağlıklı gıdalar kadar önemli. Ancak bazen ufaklıklar kapkaranlık bir odada uyumak istemeyebilir. Loş bir ışık yayan, sevimli hayvanlar ya da masal kahramanları formundaki gece lambalarıyla bebeğiniz bulutlar üzerinde tatlı bir uykuya dalacak.

Elektrik çıkışlarını güvenlik altına alın

Bebek odası dekorasyonu yaparken gerekli güvenlik önlemlerini alarak bebeğinizin güvenli ve huzurlu bir şekilde büyümesi için gerekli ortamı yaratabilirsiniz. Meraklı ufaklıkları kazalardan korumak için apliklerin, prizlerin ve diğer elektrik kaynaklarının çocuk korumalı olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca uzun süre açık kalsa bile ısınmayan düşük enerjili ampuller tercih etmenizi öneririz.Bebek büyüdükçe odaya küçük dokunuşlar yapın

Bebeğiniz büyüdükçe odasında küçük değişiklikler yaparak, en değerli varlıklarınızın ruhsal ve fiziksel ihtiyaçlarına uyumlu bir bebek odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Hayal dünyasını zenginleştirecek çizgi film karakterleri ve masal kahramanlarıyla dolu bir oda çocuğunuzun da çok hoşuna gidecek. Yavrunuzun zevkine göre seçeceğiniz bu eğlenceli aydınlatmalar ve ışık oyunları onun kendisini daha güvenli ve renkli bir dünyada hissetmesini sağlayacak.

Bebek odası dekorasyonu ve çocuk odası dekorasyonunda renklerin önemi

Renkler bebek ve çocukların psikolojik gelişimlerinde önemli bir yer tutar. Renkler hepimizin ruh halini etkilediği gibi bebek ve çocukların da ruh hallerini etkiler. Örneğin kırmızı renk enerji verirken, yeşil renk sakinlik ve huzur verecektir. Bebek odasında kullanacağınız boya rengi kadar sağlığa zarar vermemesi de önemlidir. Filli Boya kaliteli malzemeler seçerek boyalarını özenle formüle eder ve insan sağlığına özen gösteren boyalarını her adımda kalite kontrolünü gerçekleştirerek üretir. Bebek ve çocuk odaları için renk seçmek için Filli Boya iç cephe kartelalarından faydalanabilirsiniz.

Renkler ve bebek odası dekorasyonuyla ilgili daha fazla ilham almak için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

- BEBEĞİNİZİN ODASI İÇİN EN DOĞRU RENGİ SEÇİN

- RENKLER SİZİNLE İLGİLİ NE DİYORGörseller: deco.fr