LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Ekim 2015

BEBEK ODASI İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Aranıza yeni katılacak aile bireyi için “Kız erkek fark etmez, sağlıklı bebek olsun da” diyorsanız odasını da buna göre dekore etmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse hem kız bebeklerin hem erkek bebeklerin odalarına uyacak dekorasyon fikirlerine bakmadan geçmeyin.



 



Temalar



Duvarlara asacağınız renkli harfler ve şirin yazılı resimlerle alfabe teması, bebeğinizin erkenden harflerle tanışmasını sağlar. Pelüş oyuncaklarla ve yaratıcı hayvan resimleriyle hayvan teması bebeğinize hayvan sevgisini aşılayabilir. Boyayla ya da kumaşla duvarlarda ağaç motifi oluşturarak elde edeceğiniz orman teması da bebeğinize doğa hissiyle huzur verir.



 



Renkler



Bebeğin cinsiyetine göre pembe ya da mavi diye ısrar etmiyorsanız muhteşem bir renk yelpazesi sizi bekliyor. İpeksi mat dokusu ile Filli Boya AlpinaSilan ürünü iç cephe kartelasından yeşil rengin en güzel tonları arasında yer alan Çayır, Limoni ve Yeşilsu bebek odaları için çok uygun. Modası hiç geçmeyen Filli Boya iç cephe kartelasından Frezya, sakinleştirici Mistik ve capcanlı Ekinezya renginin de seçenekleriniz arasında olduğunu unutmayın. Daha yumuşak renkler isterseniz Gümüş Gri ve Şampanya renklerini de tercih edebilirsiniz.



 



Aksesuarlar



Geometrik ya da soyut desenli halılar, cinsiyet gözetmeden yapacağınız dekorasyona çok yakışır. Odanın tavanına sevimli uçan balonlar, duvarlara rengârenk bayraklar asabilir; şekilleri ve renkleriyle bebeğinizin ilgisini çekecek posterlerle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.



(Görseller: Thebump.com, Decorativebedroom.com, Pinterest.com)



  Renk Etkisi