LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
14 Mart 2016

BİRBİRİNDEN YARATICI YATAK BAŞLIKLARIYLA ODANIZIN HAVASINI DEĞİŞTİRİN!

Yatak odasını dekore ederken genelde yatak başlıklarının önemi azımsanır. Siz böyle yapmayın ve farklı yatak başlıkları fikirlerinden ilham alın. Doğru bir yatak başlığının odaya katacağı şıklığa inanamayacaksınız.Sınırların biraz dışına çıkmaya hazırsanız büyük bir duvar halısını yatak başlığı olarak kullanabilirsiniz. Yatağınızın başucuna asacağınız duvar halıları rengârenk desenleriyle odanıza hareket katacak.Yatak başlığında tercihiniz ferforjeden yanaysa şanslısınız. Çünkü başlığın demirlerini dilediğiniz objelerle süsleyerek yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Yapay sarmaşık çiçekler, odanızı güzelleştirecek seçeneklerden sadece biri.

Çok daha sıradışı bir yatak başlığı mı istiyorsunuz? O zaman şömine çerçevelerini denemenizi öneririz. Yapı marketlerden satın alabileceğiniz bu şömine çerçevelerini yatağınızın başına monte edin ve çerçevelerin arasını dilediğiniz objelerle süsleyin.Vintage stilin nostaljik şıklığını yatak odanıza getirmeye ne dersiniz? İşe eski bir kapı bulmakla başlayın. Bulamıyorsanız yeni ve kullanmadığınız bir kapıya eskitme efekti vererek boyayın ve yatağınızın başına yerleştirin. Sağlam ve vintage yatak başlığınız hazır.

Yatak odasına resim ya da fotoğraf asmak pek tavsiye edilmez çünkü uykuya dalmanızı zorlaştıracağına inanılır. Yatağınızın başına asabileceğiniz büyük bir tabloysa bu kuralın dışına çıkmanızı sağlayabilir. Büyük bir tabloyu yatak başlığı olarak kullanabilir, böylece uyku kalitenizden ödün vermeden odanızı renklendirebilirsiniz.

Son olarak, aynanın katacağı şıklığı unutmayın. Yatağınızın başına çerçeveli bir ayna asarak farklı ve “şıklığınızı yansıtan” bir yatak başlığı elde edebilirsiniz.