LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
29 Aralık 2016

BİTKİLERİNİZ İÇİN YARATICI SAKSILAR

Farklı saksı tasarımlarıyla bitkilerinizin güzelliklerine güzellik katarak evinizi renklendirebilirsiniz. Hem de bunun için ek bir bütçe ayırmanıza gerek yok. Sadece biraz toprak ve evinizde bulabileceğiniz birkaç eşyayla bitkilerinizi mutlu edebileceğiniz önerileri Filli Boya sizin için hazırladı.

Eski fincanlar

Kullanmadığınız çay/kahve fincanlarından yapacağınız küçük saksılarla vintage modasına ayak uydurun. Birkaç tanesini bir arada kullanarak fincanlardan küçük sevimli bir bahçe elde edebilirsiniz.

Metal mutfak gereçleri

Eskimiş ve modası geçmiş mutfak eşyalarınıza ikinci bir şans verin. Ev dekorasyonu yaparken kullanacağınız küçük tencereler, cezveler, çaydanlıklar bitkileriniz için harika bir yeni yuva olabilir. Yeni saksılarınız, eskimiş metal görünümleriyle dekorasyonunuza rustik bir hava katacak.

Kavanozlar

Cam reçel kavanozlarınızı atmayın. Kavanozlara toprak doldurarak nane, kekik gibi yemeklerde kullandığınız bitkileri kendiniz yetiştirebilirsiniz. Kavanozlara renkli kurdeleler bağlayarak mutfağınıza renk katabilirsiniz.

Teneke kutular

Bitmiş salça kutuları gibi teneke kutuları boyayarak zevkinize uygun saksılar elde edebilirsiniz. Halatlara bağlayacağınız teneke saksılarınızı duvarlardan sarkıtarak alandan tasarruf ederken dekorasyonunuzu zenginleştirin. Sağlam ve hava koşullarına son derece dayanıklı yeni saksılarınızı dış mekânda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çekmeceli kutular

Üzerinde küçük bölmeler ve çekmeceler olan tahta kutuları şık ve kullanışlı saksılara dönüştürebilirsiniz. Ev dekorasyonu yaparken kullanacağınız yeni tahta saksınız, ahşap mobilyalarınızla harika bir uyum oluşturacak.

Yağmur kanalları

Eski bahçe borularını ve yağmur kanallarını biraz boya ile yenileyerek ev içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Yağmur kanallarını istediğiniz boyda kesin, uçlarını kapatın ve dilediğiniz gibi renklendirin. Yıllarca size bahçenizde yardım etmiş bu borular artık bahçeyi duvarlarınıza taşıyor.

Ev dekorasyonu yaparken renklerin yardımıyla dekorasyonu zenginleştirin

Ev dekorasyonu yaparken kullanacağınız renkler mobilya ve bitkilerinizi vurgulamanıza yardımcı olur. Filli Boya sunduğu sınırsız renk ve dekoratif boya seçenekleriyle dekorasyonu zenginleştirmenizi sağlar. Örneğin yeşil bitkilerinizi önüne yerleştirdiğiniz duvarın rengini doğal tonlarla boyayarak bitkileriniz için harika bir fon oluşturabilirsiniz. Yeşil yapraklı bitkiler için farklı renk tonlarından faydalanarak bu alana hareket katabilir, renkli çiçekleriniz için ise beyaz ve açık yeşil gibi sakin renklerden faydalanarak çiçek renklerinin daha da ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bitki ve saksı dekorasyonu konusuyla ilgili daha fazla ilham almak için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

-      TENEKE KUTULARLA VINTAGE ETKİSİ

-      SIRADIŞI SAKSILAR

-      KLASİK SAKSILARDAN SIKILANLAR İÇİN 5 ÖNERİ

 

Görseller: balconygardenweb.com, housebeautiful.com