LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
17 Ekim 2017

Bu Yaz Yapmanız Gereken 25 Eğlenceli Şey

İki nokta arasındaki en kısa mesafe, düz bir çizgidir. Ancak gitmek istediğiniz yere ulaşmak için çok daha heyecanlı yollar da var. Bu yaz yapmak istediğiniz eğlenceli şeyleri belirleyin ve mevsim sona ermeden hepsini yapmış olun. Sizin için derlemiş olduğumuz önerilerden de fikir alabilirsiniz.

Bu Yaz Daha Fazla Eğlenmek İçin 25 Öneri


yaz eğlenceleri
1. Yolculuk esnasında hoşunuza giden her manzarada bir mola verin ve fotoğraf çekin. Vakit kaybetmekten çekinmeyin. Bu fotoğraflar, sizin için harika bir anı albümü oluşturacak.

2. Deniz kenarında ya da arka bahçenizde çıplak ayak yürüyün. Araştırmalar, çıplak ayakla kuma ya da toprağa basmanın uyku kalitesini yükseltip vücuttaki ağrıları azalttığını gösteriyor.

3. Bu yaz bol bol kutlama yapın. Sebep fark etmeksizin arkadaşlarınızı, aile üyelerini ve tüm sevdiklerinizi evinize davet edip, hayatınızdaki güzellikleri kutlayın. Şükredecek ne kadar çok sebebinizin olduğunu görmek, hayatınıza sıkı sıkı sarılmanızı sağlayacak.

4. Dans dersi alın. İster salsa olsun, ister tango, hatta isterseniz oryantal dersi! Dans ettiğinizde vücudunuz daha sıkı ve esnek bir form alacak ve beyniniz bol bol mutluluk hormonu salgılayacak.

5. Günün en azından bir öğününü dışarıda yiyin. Yeni mekanlar ve yeni yemekler keşfedin.

6. Sevdiğiniz bir sanatçının konserine gidin. Hatta biraz daha cesur davranarak daha önce dinlemediğiniz tarzda müzik yapan bir sanatçının konserine gidebilirsiniz. Değişiklik size kendinizi iyi hissettirir. Bakarsınız da bu müzik tarzını çok seversiniz.

7. Kumdan kale yapın.

8. Tekne turuna çıkın. Gizli koylar keşfedin.trambolin
9. Zıplayın! Bir trambolinde zıplayın ya da havuza atlayın.

10. Bir dalış turuna katılın. Ülkemiz dalış yapılabilecek enfes koylarla dolu. Gökçeada’ya gidip kendi şnorkel takımınızla bile dalarak sualtının gizemli dünyasını keşfedebilirsiniz.

11. Bir festivale gidin. Festivale arkadaşlarınızla gidebilir ya da tanımadığınız bir kalabalıkla eğlenip yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

12. Kitap okuyun. En son ne zaman kendinize vakit ayırıp güzel bir roman okudunuz? Dünyadan kopun ve kendinizi hayal gücünüzün doruklarına bırakın.
dondurma
13. Sokakta gezerken bir şeyler atıştırın. Bu haşlanmış mısır da olabilir, bir külah dondurma da. Hele bilmediğiniz bir sokağı keşfederken bu atıştırmaların tadına doyum olmaz!

14. Daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gidin. Yurtdışı, yurtiçi fark etmez. Daha önce hiç gitmediğiniz bir yerin sokaklarını arşınlayın.

15. Üstü açık bir araba kiralayın. Havaalanından araba kiralarken daha radikal bir seçim yapın ve daha önce kullanmadığınız tipte bir araba kullanın.yıldızları izlemek
16. Işıkları söndürün. Bahçede vakit geçirirken sadece yıldızları ya da ateş böceklerini izleyin.

17. Tüm bir günü pijamalarınızla geçirin. Bir Pazar gününü kendinize armağan edin ve rahatlamaktan başka hiçbir şey yapmayın.

18. Kamp yapın. Ülkemizde çok güzel kamp alanları var. Sırt çantanızı alın ve doğanın güzelliklerinin tadına varın.

19. Piknik yapın. Bir sepete sevdiğiniz yiyecekleri ve içecekleri doldurun. Arkadaşlarınızla parka gidebileceğiniz gibi yanınıza sadece bir kitap alarak sakin bir akşamüstünün de tadını çıkarabilirsiniz.

20. Pazara gidin. Üşenmeyin ve sebze-meyve alışverişinizi marketten değil pazardan yapın. Alışverişinizi yaparken eğlenceli bir gün geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

21. Saç kurutma makinesini bir kenara bırakın ve saçlarınızın doğal haliyle kurumasına izin verin.

22. Denizde takla atın ya da amuda kalkın. Bu hareketler size çocukluğunuzun tasasız günlerini hatırlatacak.ödül öğünü
23. Rejimi bozun. Bikini diyetini bir kenara bırakın ve canınız ne istiyorsa onu yiyin. Küçük bir ödülü hak ediyorsunuz!

24. Arkadaşlarınızla oyun oynayın. Bir masa oyunu alın ve keyifli bir akşam geçirin.

25. Parfümünüzü değiştirin. Her zaman kullandığınız parfüme küçük bir ara verin ve bu yaz içinde çiçek notaları barındıran hafif bir parfüm kullanın.Görseller: marthastewart.com