LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

BUTİK OTELLERİN AVANTAJLARI

Tatilinizi beş yıldızlı bir otel yerine daha samimi ve kendine özgü tasarımıyla sıcak bir atmosfer sunan butik otellerde geçirmeye ne dersiniz?


1980'li yıllarda New York, San Francisco ve Londra'da ortaya çıkan butik otel kavramını artık dünyanın pek çok yerinde görmek mümkün. Farklı mimarileri ve dekorasyonlarıyla dinlenmek ve tatil yapmak isteyenlerin gözdesi haline gelen butik otellerin tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri de müşterilerine sundukları sıcaklık. Kişiye özel hizmet ve rahat bir ortam sunan butik otellerde kendinizi evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz.


Bilinen otellere göre daha küçük olan bu otellerin kalabalıktan ve gözden uzak oluşuysa bir diğer avantaj. Dinlenmek ve sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız butik oteller ilk tercihiniz olabilir.


Bu oteller şık ve özgün tasarımlarıyla da göz dolduruyor. Genellikle konak, kale, han gibi eski yapıların restore edilmesiyle inşa edilen butik otellerin tarihi dokusuyla da sizi etkileyeceğini söyleyebiliriz.


Müşteriden ziyade misafir gibi ağırlanacağınız bu otellerde otelin işletmecisiyle ve çalışanlarıyla da yakın ilişkiler kurabilirsiniz.


Yerel lezzetleri tadabileceğiniz ve özel ilgi göreceğiniz butik otellere ülkemizde daha çok İstanbul, Antalya, Kapadokya, Datça, Kuşadası, Ayvalık, Marmaris, Abant, Çeşme, Cunda, Alaçatı ve Bodrum'da rastlayabilirsiniz.


Türkiye’nin en güzel ve seçkin butik otelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz “Butik Oteller Kitabı 2014” tatil planlarınızda da size rehberlik edebilir. Seyahatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kitapta 230 butik ve küçük oteli yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz.


 


Görseller: http://www.hotelvilladeicampi.com/