LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
25 Mayıs 2017

ÇOCUĞUNUZUN ODASINA BAHAR GELSİN

Bahar tazeliği hayatımızın her noktasına dokunmaya başladı. Siz de bu bahar evinizin dekorasyonunda keyifli değişiklikler yapabilirsiniz. Tabii çocuğunuzun odasında da! Bahar, aynı zamanda temizlik ve düzen anlamına gelir. Bu mevsim çocuğunuzun odasını düzenlemek, oyuncaklarını organize etmek ve odasının düzeninde bazı yeni sistemler yaratmak için mükemmel bir zamandır.


çocuk odası dekorasyonu

Çocuğunuzun odasına şöyle bir göz atın ve neleri değiştirebileceğinizi planlayın. Odanın en uzak köşelerinde kalan tozlardan kurtulun. Eğer çocuğunuzun oyuncakları kontrolden çıktıysa yeni bir kutu sistemi oluşturun. Sonrasında sıra eğlenceli değişimleri yapmaya gelecek!


Aksesuarların Gücü


çocuk odası aksesuarları

Çocuk odası dekorasyonuna biraz bahar havası katmanın en hızlı yolu dekoratif aksesuarları değiştirmektir. Ağır nevresim ve halılardan kurtulun, hafif yorganları ve kilimleri kullanmayı başlayın. Eğer mobilyaların üzerindeki kumaşları değiştirecekseniz, çocuklara uygun kumaşlar seçin. Temizlenmesi kolay olan materyalleri tercih etmek, uzun vadede ev işlerinizi kolaylaştıracaktır. Kızlar için cesur çiçek desenleri, erkekler için çizgiler ve geometrik desenler odaya aydınlık bir görünüm katacaktır.


Duvar Renkleri


çocuk odası duvar renkleri

Duvar renkleri üzerinde değişiklik yapmak, çocuk odasına bahar havası katmak için harika bir yoldur. Filli Boya tarafından üretilen dekoratif boya seçenekleri çocuğunuzun odasına güzellik katar. Pastel renkler, bahar havasını doğrudan yaşatır. En iyi boya, çocuğunuzun beğendiği renktir. Çocuğunuzun duvarları için boya seçerken onun da fikrini alın. Bunun için adresinize en yakın Filli Boya Renxmatik Bayii’ne gidebilirsiniz. Boya işinden sonra çocuğunuzun kendi yaptığı resimleri çerçeveleterek duvarlara asabilirsiniz. Bu yöntem çocuğunuzun, odasında kendisini daha da mutlu hissetmesi için idealdir.


Minik Dokunuşlar


oyun evi çadır

Eğer çocuğunuzun odasını tamamen değiştirmek için yeterli bütçeniz yoksa bazı minik dokunuşlarla onun alanını çok daha taze ve heyecan verici bir hale getirebilirsiniz. Çocukların kendilerini mutlu ve huzurlu hissetmeleri için kendilerine özel bir alana ihtiyaçları vardır. Onun hayal gücünü pozitif yönde etkilemek istiyorsanız odasına küçük bir çadır kurabilirsiniz. Çocuğunuz burada tamamen kendi kalesinde olduğunu hissedecek, sadece ona özel bu alanda dilediğince oyun oynayacak, kitap okuyacak ve hayal kuracaktır.


Düzenli Bir Kutulama Sistemi


oyuncak kutusu

Çocuğunuzun oyuncaklarının odasının her yerine dağılmasından mı şikayetçisiniz? Bahar dekorasyonu, bu durumu düzeltmenin en güzel yolu! Yeni bir kutulama sistemi oluşturun ve farklı tipte oyuncakların farklı kutulara yerleşmesini sağlayın. Örneğin Legoları farklı bir kutuya, oyuncak bebekleri farklı bir kutuya, pelüş oyuncakları farklı bir kutuya koyabilirsiniz. Kutuların üzerine etiketler yapıştırarak her oyuncağın kendi kutusuna gireceğinden emin olabilirsiniz. Çocuğunuzu bu düzene alıştırarak, onu yaşam alanını düzenli tutmak konusunda motive edebilirsiniz.


Fazlalıklardan Arınmak


çocuk odası nasıl düzenlenir

Çocuk odası dekorasyonu için en doğru hareketlerden biri de fazlalıklardan arınmaktır. Kırık oyuncaklar ya da giyilmeyen kıyafetler odada sadece fazlalık yaratır. Bunlardan kurtularak çocuğunuz için daha fazla alan elde edebilirsiniz. Aynı durum bütün ev dekorasyonu için de geçerlidir. Eski eşyaları atmadan önce çocuğunuza danışmayı unutmayın. Aksi takdirde çok sevdiği bir oyuncağını atarak onun üzülmesine neden olabilirsiniz.


Görseller: ahhualongganggou.com