LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Ocak 2018

Çocuk Odaları İçin En İyi Renkler

Renkler çocukların gelişimi, eğitimi ve öğrenimi hususlarında kritik önem taşır. Renk psikolojisine göre çocukların uyuyacakları, ders çalışacakları ya da arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirecekleri mekanların titizlikle renklendirilmesi gerekir. Biz de bu yazımızda çocuklar için en güzel duvar renklerini bir araya getirdik. Bu duvar renkleri çocuğunuzun odasını içinde vakit geçirmekten asla sıkılmayacağı bir mekan haline getirecek.


Lila Duvar Renkleri


lila duvar renkleri

Oyuncak bebekler ve duvarın üzerindeki çizimleri görmezden geldiğinizde, lila duvar renkleri sofistike görünümleri ile öne çıkar. Lila, morun açık bir tonudur; ancak içerisinde mavi ve grinin dokunuşlarını barındırmaz. Çocuk odalarında morun tonlarını kullanmak yaratıcılığı güçlendirir, mutlu ve pozitif titreşimler yaratır.


Denizci Mavisi Duvar Renkleri


koyu mavi duvar renkleri

Bebek mavisinin kullanım süresi kısadır. Denizci mavisi ise ne açık ne de çok koyu tonu ile çocuk odası duvar renkleri için idealdir. Bu renk aydınlık ve enerjiktir, lacivert gibi karanlık bir tınısı yoktur. İsterseniz yalnızca tek bir duvarda mavi kullanıp diğer duvarları beyaz bırakarak tam bir denizci teması elde edebilirsiniz.


Kavun Sarısı Duvar Renkleri


sarı duvar renkleri

Bu sarı son derece enerjiktir. Gençlik enerjisi yayan kavun sarısı; beyazlarla, pastellerle ve puantiye desenleriyle çok yakışır. Sarı duvar renkleri, odasında ödev yapan çocuğunuza enerji verir ve onun odasında kendisini daha mutlu hissetmesini sağlar.


Krem Rengi Duvar Renkleri


krem rengi duvar renkleri

İçinde pembe tonlarını barındıran krem rengi duvarlar, çocuğunuzun kendisini pespembe bir odada hissetmesini sağlayacak. Bu rengi yumurta kabuğu mobilyalar ve koyu pembe dekoratif aksesuarlarla birlikte kullanabilirsiniz. Ortaya çıkan ambiyansın son derece sıcak ve konforlu olacağından emin olabilirsiniz.


Açık Mavi Duvar Renkleri


açık mavi duvar renkleri

Çocuklar mavi rengi çok severler. Siz de içerisinde biraz gökyüzünü, biraz da bulutları barındıran mavi duvar renkleri seçerek, çocuğunuzun odasına biraz daha sofistike bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fas esintileri taşıyan halılar ve etnik desenler bu sakin ve konforlu odaya çok yakışacak.


Çocuk odalarında kullanılabilecek renklerle ilgili daha detaylı bilgiye www.renketkisi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.


Görseller: housebeautiful.com

Renk Etkisi