LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
26 Mayıs 2017

Çocuklarda Renk Etkisi – Okul öncesi, İlköğretim ve Lise Renkleri

Filli Boya, kısa bir süre önce tanıtımını yaptığı Çocuk Odaları Renk Koleksiyonu’ndan sonra çocukların gelişimine ve eğitimine verdiği önem doğrultusunda, çocuklar ile renkler arasındaki güçlü bağı anlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Uzman Psikolog Ayben Ertem ile birlikte renklerin dikkat ve öğrenme üzerindeki etkisini araştırdığı çalışmayla “Çocuklarda Renk Etkisi – Okul öncesi, İlköğretim ve Lise Renkleri” koleksiyonunu hayata geçirdi.


Okul binalarının konumu, ışık alma oranları ve cam yüzeyleri özelliklerine göre segmentlere ayrılarak hazırlanan “Okul Renkleri Koleksiyonu”nda, okul öncesi, ilköğretim ve liseler için seçilmesi gereken renk tonları yer alıyor. Anaokulları için sınıf, oyun odaları, yemek alanı, müdür odası, koridorlar için renk önerileri verilirken, ilkokul ve liseler içinse sınıfların ışığa ve baktığı yöne göre değişen renk alternatiflerinin yanı sıra sınıf içinde bulunan duvarların her biri için ayrı renk seçimleri bu çalışmanın dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.


Aynı zamanda ilkokul ve lise kurumlarının spor salonu, kütüphane, toplantı odası, dans stüdyosu, dil ve matematik laboratuvarı, revir-doktor-hemşire odası ve rehberlik odası gibi ortak alanları için de renk önerilerine değiniliyor.


Filli Boya, proje kapsamında İstanbul’da lansmanını yaptığı İtü Maçka Anaokulu’nu oluşturulan Okul Renkleri Koleksiyonu’na uygun olarak boyadı. Proje kapsamında ayrıca Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İzmir, Kayseri, Manisa, Sakarya, Trabzon illerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen pilot anaokulları da okulların kapanmasıyla Filli Kadın Ustalar ile birlikte boyanmaya başlayacak.


Renge Dair Her Şey Bu Sitede: www.renketkisi.com


Filli Boya, aynı zamanda renkler ve etkileri konusunda her zaman güncel bilgilere ve makalelere ulaşılabilecek www.renketkisi.com web sitesini de açtı.


Rengin etkilerine ve renge dair pek çok bilgi dijital ortamda www.renketkisi.com internet sitesi vasıtası ile de takip edilebilecek. Site renk üzerine Türkiye’de ve dünyada kaleme alınan makalelerin yanı sıra, renklerin yaşamamız ve çocuklar üzerindeki etkilerinin de anlatıldığı bilimsel bilgiler içeriyor. www.renketkisi.com internet sitesinde, renk ve ışık arasındaki ilişki, dünyada renk konusunda yazılmış makaleler, yapılmış araştırmalar ve sonuçları, çocuklar ve renkler arasındaki güçlü bağ, rengin sağlığa etkisi ile dekorasyonda renk etkisi okuyucular ve merak edenler ile buluşuyor.


Siz de Filli Boya “Çocuklarda Renk Etkisi – Okul öncesi, İlköğretim ve Lise Renkleri” koleksiyonunu indirmek için tıklayınız...


www.filliboya.com

www.renketkisi.com