LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
17 Kasım 2016

DEKORASYONDA 5 FARKLI KAKTÜS KULLANIMI

Eve renk ve canlılık katan bitkiler dekorasyonunuzu tamamlayıcı özelliğe sahip. Ancak bakımı zor, modası geçmiş, mevsimlere göre yaprak dökerek kirliliğe yol açan bitkilerin devri artık sona yaklaştı. Sahne artık kaktüslerin! Sayısız renge, çeşide ve boy seçeneğine sahip kaktüslerin bakımı da çok kolay. İşte ev bitkilerinde yeni favorimiz kaktüslerin dekorasyonda kullanımıyla ilgili birkaç öneri.

Kaktüs Teraryumları


Teraryumlar dekorasyonda her zaman fark yaratan ve ilgi çeken ayrıntılar oldular. Şimdi, son dönemin trendi kaktüslerle teraryumlar güçlerini birleştiriyor: Kaktüs teraryumları! Toprağın, camın, dekoratif taşların ve kaktüslerin harika uyumu dekorasyonunuza şık ve farklı bir dokunuş yapacak.
kaktüs teraryum

Renkli Kaktüs Kümeleriyle Mini Kaktüs Bahçeleri


Farklı renk ve türlerde kaktüsleri geniş bir saksıda bir araya getirin. Oluşturduğunuz bu dikenli ama sevimli renk yumağı görenleri hayran bırakacak. Canlı renklerde bir saksı ve birkaç dekoratif taş yardımıyla evinizin bu renkli köşesini daha da hareketlendirebilirsiniz. 


kaktüs dekorasyonu

Dikkat Çekici Dekorasyon Aksesuarları: Büyük Boy Kaktüsler


Benjamin, devetabanı gibi klasik ev bitkilerini bir kenara bırakın. Dekorasyonunuzda kullanacağınız büyük boy kaktüsler tüm ilgiyi üzerlerine çekecek. Üstelik kaktüslerin bakımı da diğer bitkilerden çok daha kolay. Şık bir saksı ve yeterince güneş ışığıyla büyük kaktüsünüz salonunuzun yeni yıldızı olmaya aday.
büyük boy kaktüs


Kaktüslere uygun saksı seçimi yapın: Toprak Rengi Saksılar


Terracotta adı verilen pişmiş topraktan yapılan saksıları tercih edin. Pişmiş toprak rengi ve kaktüsünüzün koyu yeşili zihinlerde oluşan “çöl” imajını tamamlayacaktır. Ayrıca oldukça ekonomik olan terracotta saksılardan farklı boy ve sayıda alarak evinizin her köşesinde kaktüs kümeleri de oluşturabilirsiniz.
kaktüs saksı seçimi

Kaktüslerinizi Farklı Renklerle ve Aydınlatmayla Vurgulayın


Kaktüslerinizi evin bir tarafında sergilemeyi uygun buluyorsanız kaktüslerin bulunduğu taraftaki duvarı boyayarak kaktüslerin rengini vurgulayacak bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Bu duvarda yeşilin farklı tonlarını kullanabileceğiniz gibi kaktüslerin yeşilini daha da ortaya çıkaracak sarılar, turuncular deneyebilirsiniz. Daha sıra dışı bir dekorasyon yaklaşımı isterseniz mat renkler, mavi rengin farklı tonları kaktüslerin yeşiline iyi eşlik edecek boya renklerinden olacaktır. Kaktüslerinizin üzerine tavandan asacağınız bir sallantılı bir lamba dekorasyonunuzu zenginleştirecektir. Bir aplik ya da ayaklı bir lamba tercih ederek de bu köşenin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Dekorasyon detaylarla tamamlanıyor ve fark yaratıyor. Filli Boya Renxmatik sisteminin sınırsız renk seçeneğinden istediğiniz renkleri seçin, tarzınıza uygun bir aydınlatmayla dekorasyonu tamamlayın. Göz kamaştıracak bir bitki köşesine sahip olacaksınız.
Görseller: thelifecreativeblog.com