LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
10 Ocak 2018

Dekorasyonda En Uyumlu Renkler

Renk çarkında birbirinin karşısında yer alan renklere tamamlayıcı renkler denir. Bu renkler ışığın tüm yönlerini içeriri. Dolayısıyla birbirine harika uyum sağlayan renkler arıyorsanız, en sevdiğiniz rengi tamamlayıcısı ile eşleştirin.


Mavi ve Turuncu


mavi ve turuncu

Turuncu ile mavi, şahane bir birliktelik meydana getirir. Kobalt mavi ile parlak turuncunun enerjik havası iç mekanlara çok yakışır. Mavi duvar renkleri ile turuncu mobilya ya da dekoratif aksesuarlar birlikte kullanılabilir. Turuncu aksesuar çeşitleri, odalara dinamik bir görünüm kazandırır.


Aynı zamanda maviyi de sadece dekoratif aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Beyazın çeşitli tonlarındaki duvar renkleri, bu ikiliyle harika bir uyum meydana getirecektir.


Mor ve Sarı


mor ve sarı

Mor ve sarı birlikte harika bir uyum sağlasa da, bu iki rengin birlikte kullanılması bir hayli çetrefilli olabilir. Renk tonlarının titizlikle seçilmesi gereklidir. Mor kadife bir koltuk ile hardal sarısı minderler birbirine oldukça fazla yakışacaktır. Gri duvar renkleri, bu ikiliyle birlikte kullanılabilir. Bunun yanı sıra morun lilaya kaçan daha hafif tonları, neon sarı ile birlikte mükemmel görünür. Morun rengi ne kadar pastel olsa da, odada kullanılan parlak sarılar iç mekanınıza dinamik bir görünüm kazandıracaktır.


Kırmızı ve Yeşil


kırmızı ve yeşil

Yeşil ve kırmızı, birlikte mükemmel bir görünüme sahiptir. Ancak bu renklerin birlikte kullanılması risklidir, çünkü dekoratif stil yılbaşı dekorasyonunu anımsatabilir. Kırmızı ve yeşili birlikte sergilemenin sırrı, iki rengi de küçük dozlarda kullanmaktır. Bununla birlikte bu renklerin beklenmedik tonlarını kullanarak da harika bir dekoratif görünüm yaratabilirsiniz. Zümrüt yeşili ve parlak kırmızı şahane bir ikili olacaktır.


Yeşil ve kırmızıyı sadece mobilya ve dekoratif aksesuarlarda kullanıp Filli Boya’nın Renxmatik kartelasından siyah ve beyaz duvar renkleri seçerek de göz alıcı bir iç mekan atmosferi yaratabilirsiniz.


Görseller: apartmenttherapy.com

Renk Etkisi