LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
17 Ağustos 2015

DEKORASYONDA MOBİLYA SEÇİMİNİN ÖNEMİ

İster işin ehli olun ister iç tasarımla ilgilenmekten keyif alan bir amatör olun hiç fark etmez bir odayı dizayn ederken en önemli ayrıntının mobilya seçimi olduğunu göz ardı etmemeniz gerekiyor. Bir odayı bir puzzle, dekorasyonda kullanacağınız tüm eşyaları ve dekorları puzzle'ın parçaları  gibi düşünebiliriz. Odanızı zihninizde olduğu gibi tasarlamak istiyorsanız bu puzzle'daki en önemli parçayı yani mobilyaları dikkatli seçin, tam da istediğiniz gibi bir yaşam alanına sahip olun.

 

İhtiyacınıza göre

 

1.gorsel-apartment-living-furniture

 

Bir soruyla başlayalım! Bir yatak odası dizayn ederken olmazsa olmaz mobilyalar nelerdir? Mesela bir yemek alanı mutlaka olmalı mı? Bahse gireriz ki bu pek çok kişinin kararsız kalacağı türden bir soru. Bu da tam olarak odalardaki boşlukların amacı hakkında bize iyi bir fikir veriyor.

 

Odanın amacını belirleyin

 

2.gorsel-bedroom-furniture

 

Odanıza bir eşya seçerken kalan boşlukları nelerle doldurmak istediğinizi, nelere ihtiyacınız olduğunu mutlaka düşünün. Bu sorunun cevabı en doğru eşyayı seçmenize yardımcı olacaktır. Mesela, misafirlerinizin çok rahat edeceği bir oda üzerinde çalışıyorsanız çoklu oturma alanlarına ihtiyacınız olduğunu göz ardı etmeyin. Çalışma odaklı bir oda dizayn ediyorsanız da benzer şekilde işlerinizi konforlu biçimde gerçekleştirebileceğiniz bir masaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Dekorasyonun merkezi

 

3.gorsel-outdoor-funiture

 

Mobilyalar hiç şüphesiz bir odanın odağını belirler. Bu nedenle mobilya seçiminde mümkün olduğunca cesur olmaya çalışın. Odanıza yakışacağını düşündüğünüz bir şeyi almaktan vazgeçmeyin. Çok fazla alternatifin olmasının bazen sizi kararsızlığa itebileceğini ve yanlış sonuçlara yol açabileceğini de unutmayın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, incelediğiniz mobilyanın kafanızda tasarladığınıza uyması, istenilen fonksiyonlarda olması ve dekorasyonunuzun merkezine yerleştirildiğinde bir uyum yaratması.

 

Görseller: freshome.com