LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Dekorasyonun Yeni Gözdesi: Palet Mobilya

Hayal gücünüzü kullanabileceğiniz palet mobilyalara evinizde yer açın! Paletleri çok şık mobilyalara dönüştürebileceğiniz kendin yap projesi örneklerinden ilham alabilirsiniz.


 


palet koltuk


 


palet koltuk


palet koltuk


Palet mobilya deyince herhalde akla ilk gelen şey sedir ve koltuklar. Paletlerin üzerine rengârenk minderler ve yastıklar koyarak rüstik bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Alanınız büyükse daha çok palet kullanarak bir köşe takımı bile elde edebilirsiniz.


 


palet yatak


palet yatak


Palet mobilyaların en bilinen örneklerinden bir diğeri de yataklar. Paletlerin üzerine döşek koyarak modern tarzda alçak bir yatağa sahip olabilirsiniz. Yatağın başına paletleri dikey olarak yerleştirerek uyumu ve şıklığı tamamlayabilirsiniz.


 


palet orta sehpa


palet orta sehpa


palet orta sehpa


İster bir paletle ister iki paleti üst üste yerleştirerek altına tekerlek monte edin. İşte, kullanışlı bir orta sehpa oluşturdunuz bile! Dilerseniz bu orta sehpaya daha modern ve eklektik bir görünüm vermek için üzerine cam plaka da yerleştirebilirsiniz. İki palet arasında kalan boşluğa çekmece koyarak saklama alanını da artırabilirsiniz.


 


palet yemek masası


palet yemek masası


Madem paletlerden orta sehpa yaptınız, neden yemek masası da yapamayasınız? Yapı marketlerden alacağınız yüksek ayakların üzerine paleti sabitleyerek yemek masası oluşturabilir, mutfağınıza rüstik tarzda bir şıklık katabilirsiniz. Daha büyük bir masa istiyorsanız masa ayağı yerine yine palet kullanabilirsiniz.


 


palet köşe


Biraz daha fazla emek sarf ederek evinizin bir köşesini paletlerle doğal şıklığa ulaştırabilirsiniz. Kitaplığınızın yanına paletlerle okuma köşesi hazırlayabilir ya da mutfağınızın boş bir alanında paletlerle kahvaltı köşesi oluşturabilirsiniz.


 


palet kitaplık


Yaratıcılığınıza sınır koymayın. Mesela paletleri duvara dikey monte edebilirsiniz. Rüstik bir kitaplık oluşturmak işte bu kadar kolay!


 


palet mobilya


Paletleri balkonun bir duvarına yine dikey yerleştirebilir, aradaki boşluklarda bitkiler yetiştirebilirsiniz. Böylece yemyeşil ve doğal balkonunuzla fark yaratabilirsiniz.


 


(Görseller: Pinterest.com, Homedit.com)