LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

DÜNYACA ÜNLÜ DEKORATÖRLER

Televizyonda ya da internette ünlü isimlerin evlerini mutlaka görmüşsünüzdür. Bu evler ne kadar da ihtişamlı ve zevkli dekore edilmiş görünüyor, değil mi? Tabii ki ünlüler kendi evlerinin dekorasyonu için dünyaca ünlü dekoratörlerle ve kendilerine özel ürünler üreten tasarımcılarla çalışıyorlar.Peki, ünlü isimlerin evlerini zevkle tasarlayan dekoratörlerin kimler olduğunu öğrenmek ve onlardan dekorasyon konusunda ufak ipuçları almak ister miydiniz? Cevabınız evetse, dünyaca ünlü iç mekân tasarımcıları karşınızda! 

dekoratör 1
Anouska Hempel: Eski bir film yıldızı olan Hempel, oyunculuktan dekoratörlüğe geçiş yapan ünlü isimlerden biri. Film alanındaki başarısını katlayarak iç mekân tasarımlarına aktaran Hempel’in tasarımları ünlüler tarafından oldukça ilgi görüyor. Başta sadece yakın çevresi için tasarımlar yapan Hempel, bugün dünyanın en çok bilinen dekoratörlerinden biri. Ünlü dekoratör sadece evler için değil; oteller, restoranlar daha birçok mekân için de tasarımlar yapıyor. Doğu ve Batı öğelerini harmanlayan Hempel’in en çok bilinen özelliğiyse dekorasyonun odak noktalarına görkemli heykeller yerleştirmesi! 

dekoratör 2
Kelly Hoppen: Hollywood yıldızlarından Siena Miller’ın üvey annesi olan Kelly Hoppen’ı bu sayfaya taşıyan tabii ki bu özelliği değil. Ünlü bir dekoratör ve tasarımcı olan Kelly Hoppen, yaklaşık 25 yıldır iç mekân tasarımları yapıyor. Bugüne kadar Elton John, Madonna, Jude Law, David Beckham çifti gibi birçok ünlü ismin iç mekân tasarımlarını gerçekleştiren Hoppen, aynı zamanda bir tasarım okulunun da sahibi! Bej rengini dekorasyonda kullanmayı çok seven Hoppen genellikle oturma odası tasarımlarını orta sehpa merkezli olarak gerçekleştiriyor. Sanat eserlerini, özellikle sanatsal değeri olan fotoğrafları dekorasyon unsuru olarak kullanmaktan çekinmiyor. 

dekoratör 3
Kathryn M. Ireland: 1990’ların başında dekoratör olmadan önce oyunculuk ve moda tasarımcılığı yapan Ireland şu an yıldızların en çok tercih ettiği dekoratörlerden biri. Ireland’in dekorasyon tarzı bohem, rahat ve aile dostu olarak tanımlanabilir. Elle Decor, People, House Beautiful gibi birçok dergi tarafından defalarca en iyi dekoratör olarak seçilen Ireland, tasarımlarında evde hem şık hem rahat olmanın önemine vurgu yapıyor. Onun dekorasyon tarzında otantik ve vintage öğelerle sıkça karşılaşmanız da mümkün! 

dekoratör 4
Anthony Ingrao: Kendini asla tekrar etmeyen tasarımlardan oluşan çalışmalarıyla Ingrao dünyanın en ünlü dekoratörleri arasında yer alıyor. Ingrao kendi tarzından çok, evini dekore edeceği kişinin tarzına ve isteklerine değer veren tasarımlar yapıyor. Milyon dolarlık projelere imza atan Ingrao her yeni projesinde farklı bir tarz oluşturmayı başarıyor. Howard Stern, Kim Cattrall, Jack Welch gibi isimlerin iç mekân tasarımlarını yapan ünlü dekoratör aynı zamanda yat ve mobilya tasarımlarıyla da ilgileniyor. 

dekoratör 5
Tricia Guild: Canlı, dinamik, hayat dolu tasarımlarıyla bilinen Tricia Guild iç mekân tasarımlarında iddialı renkleri kullanmaktan çekinmiyor. Yaklaşık 40 yıldır iç mekân tasarımları yapan Guild, geometrik ve egzotik desenlerle de oldukça barışık. 15 kitabı bulunan Guild, son tasarımlarında Hindistan’ın rengârenk egzotik öğelerinden etkilenmiş. İpek, keten ve kadife kumaşlara tasarımlarında yer veren Guild’in dekorasyon dünyasındaki “renklerin kraliçesi” unvanına neden sahip olduğunu floral ve geometrik desenli tasarımlarından anlayabilirsiniz.