LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
19 Aralık 2016

EN GÜZEL PİXEL ART MOBİLYA ÖRNEKLERİ

En eski dijital sanatlardan biri olan Pixel Art nostalji furyasından nasibini alıyor. 8 bit’lik renkli grafik kareler bir araya getirilerek oluşturulan desenler birçok farklı mecrayı süslüyor. Cristian Zuzunaga sanal dünya ile gerçeklik arasındaki ilişkiden ilham alan bir tasarımcı. Tasarladığı mobilyalar da bu yaklaşımın renkli sonuçları. Zuzunaga’nın Pixel Art’tan esinlenerek ortaya çıkardığı mobilyalara yakından bakıyoruz.

Imaginatio kanepe


Imaginatio, Christian Zuzunaga’nın yaptığı desenlerin Christophe Delcourt’un kanepe tasarımıyla buluşması sonucunda ortaya çıkmış. Son derece rahat görünen kanepe deco art ve klasik modern izleri taşıyor.

Imaginatio kanepe

Skyline perde


Zuzunaga’nın daha çok pastel tonlara ağırlık verdiği bir çalışması. Perdedeki sıcak renkler gün ışığıyla buluşunca etkileri bir daha artıyor. Perde katlandığında dokuması sayesinde gün ışığında parlıyor.

skyline perde

Handmade yatak


İsveçli Hästens firması 2010’da Zuzunaga’dan bir tasarım istediğinde tasarımcı yalnızca nevresim takımını tasarlamakla yetinmemiş. Yatak başlığını da rengârenk pixel’lerle süslemiş.

handmade yatak

Infinity Runner


Klasik bir hole biraz canlılık getirmek için gayet isabetli bir seçim. Geleneksel kilim desenlerinden yola çıkan Zuzunaga işin içine biraz da dijital sanat katmış.

Dreams konsol


Dreams eşyalarınızı saklayacak bir konsoldan çok dev bir pop art eserine benziyor. Endüstriyel dekore edilmiş bir salonla kusursuz bir birliktelik yakalayan konsolun tüm parçalarının desenleri ayrı ayrı tasarlanmış.

dreams konsol

Digit halı


Zuzunaga’nın koleksiyonundaki en monoton parçalardan biri olmasına rağmen son derece renkli bir tasarım. Duvarları mat renklere boyanmış bir salonun ortasında gökkuşağı gibi doğacak bir parça.

digit halı

Pixel Art’ı ofis duvarlarına taşıyın.


2000’lerin içinde bulunduğumuz yılları Pixel Art sanatının bol çeşitli üretildiği zamanlar oldu. En güzel Pixel Art motiflerini çantalardan, kıyafetlere kadar pek çok eşyada görür olduk. Küçük ya da büyük ofis duvarlarına uygulanabilecek bir resim tekniği. İhtiyacınız olan tüm renkleri en yakın Renxmatik bayisinde yaptırabilirsiniz.

Görseller: cristianzuzunaga.com