LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EN YENİ DEKORASYON TRENDLERİ

Zaman hızla geçiyor ve her geçen gün moda değişiyor. Bundan sadece giyim tarzımız değil dekorasyon stillerimiz de nasibini alıyor. Evinizin yükselen yeni trendlere ayak uydurması için çok köklü değişiklikler yapmanıza gerek yok. Değiştireceğiniz birkaç ufak ayrıntıyla dekorasyon stilinizi sürekli yenilenen trendlerle birleştirebilirsiniz. 

trend 1
Kontrastlar: Bu yıl için tam anlamıyla kontrastların yani birbirine zıt renklerin yılı diyebiliriz. Renklerin yanı sıra eski ve yeni kavramlarını birleştirerek de kontrast oluşturabilirsiniz. Örneğin mutfağınızda raflarınızın ahşap, beyaz eşyalarınızınsa metalik renklerde olması tam bu yıla ait bir kontrast örneği. Zıtlıkları kullanarak oluşturabileceğiniz dekorasyon fikirleriyle, bu yılın trendi kontrastın, evinize modern bir hava katmasını istemez miydiniz? Cevabınız evetse Filli Boya renk kataloğunda kontrastlar oluşturabileceğiniz yüzlerce renk sizleri bekliyor! 

trend 2
Floral desenler: Trendi yakalamak için evinizin mutlaka bir köşesinde floral desenlerden yararlanabilirsiniz. Örneğin, yastıklarınızda ya da perdelerinizde çiçekli motifler kullanabilir ya da odanızın sadeliğini canlandıracak çiçek desenli nevresimlerinizi seçebilirsiniz. Desenli duvar kâğıtlarını yemek bölümünüzle oturma odanızı ayırmak için kullanabilirsiniz. Bu hem evinizin atmosferini neşelendirecek hem de modaya uyum sağlamanızı kolaylaştıracaktır. 

trend 3
Duvar kâğıtları: Dönem dönem dekorasyonun vazgeçilmezi haline gelen duvar kâğıtları geri dönüyor! Odalarınızın içinde ayırmak istediğiniz bölümleri farklı dekorasyon ayrıntılarıyla birleştirip ve duvar kâğıdıyla kaplayıp farklı bir bölüm havası yaratabilirsiniz. Sonuç olarak duvar kâğıtlarını kendi stilinize uyarlayarak küçük hareketlerle büyük değişikliklere imza atabilirsiniz. 

trend 4
İkon yükselişleri: Bu sezon ikonların aksesuarlarda kullanımı oldukça öne çıkıyor. Bıyık ikonları, baykuşlar, kediler ve daha niceleri… Bu desenleri özellikle tekstil ürünlerinde görüyoruz. Küçük bir yastık kılıfında kullanılan bir kedi ikonu çok fazla dikkat çekmiyor olabilir ama odaların havasını değiştirebiliyor. Eğer ikonlar çok çabuk değişebiliyor diyorsanız, değişebilen yastık kılıfları ve çıkarılabilen çıkartmalarla duruma müdahale edebilirsiniz. 

Fotos do Hotel Yacamin Foto Paulo Vitale2 009
Sıcak renkler: Bu yazın en önemli trendlerinden biri ise güneş ışığını ve renklerini dekorasyonunuza yansıtmak. Filli Boya’nın Alpina Renklendirme Sistemi Kartelâsı’ndan kırmızının, sarının, turuncunun çeşitli tonlarından birini seçtikten sonra, duvarlarınızı boyamakla işe başlayabilirsiniz. Eğer boya yapmakla uğraşmak istemiyorsanız ve mobilyalarınızı değiştirmek niyetindeyseniz, tercihinizi bu renklerden yana yapabilirsiniz. Bu sıcak renkleri çiçekli desenlerlerle kombinleyebilirseniz, evinizin tam olarak stil sahibi bir eve dönüşmesini sağlamanız kaçınılmaz!