LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
10 Ocak 2018

Ev Dekorasyonuna Kişilik Katmanın 7 Yolu

Bazen bir eve girdiğinizde, hiç yaşanmamış gibi görünen bir mekana adım attığınızı düşünürsünüz ve böyle bir evde vakit geçirmek size keyif vermez. Evinizin soğuk bir görünüme sahip olmaması ve sizi daha fazla yansıtması için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu yöntemleri uygulayarak davetkar ve benzeri olmayan bir iç mekan yaratabilirsiniz.


Hobilerinizi Dekorasyona Katın


hobi dekorasyon

Kanepeniz için büyük bir tığ işi battaniye örebilir ya da güzel bir sepetin içinde renk renk iplik yumaklarını sergileyebilirsiniz. Hobilerinizi dekorasyonunuzda kullanmak sizi projelerinizi bir an önce tamamlamak için motive edecektir. Ayrıca bunlar misafirlerinizle güzel bir konuşma başlatmak için de harika konu başlıklarıdırı.


Her Odada En Sevdiğiniz Rengi Kullanın


renk dekorasyon

Oturma odanıza parlak sarı bir koltuk alabilir ya da kanepenizin üstüne yerleştirmek için koyu mavi yastıklar kullanabilirsiniz. Eğer evinizi sevdiğiniz renklerle dekore ederseniz, burada mutlu olma olasılığınız ciddi oranda artar.


Size Mutluluk Veren Nesneleri Sergileyeceğiniz Bir Alan Yaratın


raf dekorasyonu

Evinizin boş duvarlarından birinde bir sergileme alanı yaratın ve burada en sevdiğiniz nesneleri sergileyin. Kazandığınız bir ödül, farklı bir ülkeden aldığınız bir biblo, sahilde topladığınız bir taş ya da yerde bulduğunuz bir kuş tüyü... Yalnıca dağınık bir görüntü oluşturmamaya gayret edin. Rafların kalabalık görünmesine engel olun ve bir rafta 1 ya da 2 adet nesne sergileyin. Yeni nesneler edindikçe enerjiyi değiştirmek için eskileri kaldırın.


Sevdiğiniz Bir Aydınlatma Yöntemi Kullanın


aydınlatma

Düz çizgileri ve nötr renkleri mi seviyorsunuz, yoksa değişik şekilleri ve parıltılı ışıkları mı? Tarzınız nasılsa, bunu aydınlatma aksesuarlarınıza da uygulayın.


Gerçekten Hoşunuza Giden Tabloları Duvarınıza Asın


duvar tabloları

Pek çok kişi sanat eserlerini önemli oldukları için duvarlarına asarlar, onları gerçekten sevdikleri için değil. Herkesin seveceğini düşündüğünüz bir Picasso eserini duvarınıza asmaktansa, kimsenin bilmediği ama sizin bakmaktan kendinizi alamadığınız tabloları duvarlarınızda kullanın. Hayal gücünüzü esir alan tabloları online kataloglarda bile bulabilirsiniz.


Sizin Gibi Benzersiz Alanlar Yaratın


benzersiz bir ev dekorasyonu

Bir oda için önceden kullanılmış garanti bir stil seçmektense, temanızı kendiniz yaratın. Vintage ya da modern, önemli olan sizin hangi stillerden hoşlanmanız. Evinizde rahat olmayı seviyorsanız bol bol pelüş yastık kullanarak kanepenizde harika bir stil yaratabilirsiniz. Kişiliğinizin dekorasyonunuzda söz sahibi olmasından korkmayın.


Eklektik Bir Stil İçin Desenleri Karıştırın


karışık desenler

Sevdiğiniz desenleri birbirleriyle karıştırmaktan korkmayın, sonuçta bu sizin eviniz! Sadelikten hoşlanıyorsanız da evinizde hiç desen kullanmayabilirsiniz. En sevdiğiniz desenleri düşünün ve yatak odanızın sizi en mutlu edecek şekilde dekore edildiğinden emin olun.


Duvarlarınıza kişilik katacak ayrıcalıklı tüm renklere Filli Boya Renxmatik iç cephe kartelasından ulaşabilirsiniz.


Görseller: marthastewart.com