LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EV DEKORASYONUNDA MOZAİK KULLANIM ALANLARI

 Mozaik güzel sanatların bir türü olarak geçmişte Bizans ve Romalılar tarafından çok sık kullanılıyordu. Yaygın olarak tapınak ve saraylarda kullanılan mozaik işlemeler günümüzde ev dekorasyonu konusunda şıklık ve özgünlük katmak isteyenler tarafından da tercih edilmeye başladı. Siz de evinizin havasını değiştirmek, odalarınızı benzersiz bir görüntüye büründürmek isterseniz mozaik kullanabilirsiniz. Üstelik bir sınırlamanız da yok. Evinizin iç ya da dış cephesinde herhangi bir alana uygulayabilirsiniz.

 

Banyolar

 

Banyolar…

Banyonuz için görseldeki gibi göz alıcı bir duvar dekoru tercih edebilirsiniz. Mozaik içine oval bir ayna yerleştirmeniz mozaik tasarımının şıklığını artıracaktır.

 

Yarimduvar

 

Yarım duvar tasarımı

Banyonuz için sıradan taşlar, mermerler yerine mozaik şıklığını seçin. Hoşunuza giden bir görseli ya da tasarımı seçin ve banyonuzun istediğiniz bölümlerine uygulatın. Dilerseniz tercihinizi görseldeki örneğe benzer bir tasarımdan yana da kullanabilirsiniz.

 

tamduvar

 

Tam duvar kaplama

Mozaik işlemenin herhangi dar kalıpları bulunmuyor. Kişisel zevkinize göre evinizin duvarlarının tamamına dahi uygulatabilirsiniz. Mesela farklı renk ve türde mozaik taşlarını seçin ve mutfağınıza uygulatın.

 

tezgahveduvarlar

 

Tezgâh ve duvar tasarımları

Mutfak tezgâhları ve musluğa yakın duvarlar ıslanabileceği için genellikle dekorasyonun bir parçası olmaz. Mozaik işlemelerde bundan korkmanıza gerek yok. Desenli ve gösterişli mozaik tasarımlarından birini seçin ve hemen uygulatın.

 

mutfak

 

Mozaik tablo

Mutfak dekorlarında göze ilk çarpan nokta genellikle mutfak tezgâhları olur.  İşte tam da bu yüzden mozaik işlemeler, mutfak tasarımı için en iyi fikirlerden. Mozaik tasarımlı bir görsel satın alın ve mutfağınızın havasının nasıl değiştiğini görün.

 

 

Görseller:  www.homedit.com