LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
01 Mart 2017

EVDE YAPABİLECEĞİNİZ 6 YEMEK MASASI RUNNER’I

Yemek masalarını monotonluktan kurtarmanın en basit yolu ortaya bir runner yerleştirmek. Odanın dekorasyonuyla ve yemek takımınızla uyumlu bir runner masaya sınıf atlatacaktır. Eğer tek renk klasik runner’lara takılıp kaldıysanız bir kere daha düşünün. Evde basit malzemelerle yaratıcı runner’lar yapabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan derlediğimiz alternatiflere geçiyoruz.

Geometrik runner


İhtiyacınız olan tek şey dekorasyonunuza uygun renkte keçeler ve yapıştırıcı. Keçeleri dilediğiniz şekillerde kesip simetrik bir şekilde yapıştırarak yapacağınız runner’lar özellikle art deco tarzı dekorasyonla uyumlu olacak.
keçelerden runner

3 boyutlu runner


Yemek masanıza biraz hareketlilik kazandırmak için işe üçüncü boyutu da dahil etmeye ne dersiniz? Zemini dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Mat katı bir yüzey ya da sevdiğiniz bir kumaş. Sonra bambu çubukların uçlarına istediğiniz süsleri yapıştırıp zemine sabitleyin. Özellikle çocukların bayılacağı bir tasarım.
renkli objeli runner

Gökkuşağı runner


Desensiz bir masa örtüsü ya da kullanmadığınız bir atkı ve kumaş boyaları. Elinizde bunlar varsa masanıza gökkuşağının renklerini taşımamak için hiçbir nedeniniz yok. Boyamayı şeritler halinde yapabilirsiniz tabii ki, ya da isterseniz biraz hareket katın burada olduğu gibi.
gökkuşağı runner

Ahşap runner


Masanıza rustik bir hava katmak için ahşabın doğallığını kullanın. Yapmanız gereken tek şey ince ahşap dilimlerini birbirine yapıştırmak. Aynı ağacı kullanarak tek renkli bir runner yapabilir ya da farklı ağaçlarla desenler yaratabilirsiniz.
kütük desenli runner

Yıldızlı runner


Bulutsuz bir gecede yıldızlara bakmanın keyfini masanıza taşıyabilirsiniz. Mavi bir zemin üzerine boya veya boncuklarla yıldızları yerleştirip, dilerseniz takımyıldızları beyaz şeritlerle birbirine bağlayabilirsiniz.
gökyüzü temalı runnerGörseller: decoist.com, hgtv.com