LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
16 Nisan 2020

Evden Çalışırken Size İlham Verecek Ve Verimliliğinizi Artıracak 4 Renk

Son yılların şüphesiz en çok evde zaman geçirdiğimiz dönemlerini yaşıyoruz. Görüntülü iş toplantıları, brainstorming seansları derken evlerimiz adeta 7/24 çalışma alanlarımız haline dönüşmeye başladı. Başlı başına bir ‘çalışma odası’ kavramına günümüzde çok da fazla yer verilmese de her birimizin home-office köşesi olarak adlandırdığı ufak bir alanı mutlaka var ve günümüzün uzun bir bölümü o alanda evden çalışarak geçiyor. Bu alanı keyifli hale getirmek bizim elimizdeyse, renklerin hissettirdiklerinden yardım almaya ne dersiniz? Duvar boyamanın yanı sıra çalışma alanınızda, masalarda, çalışma aksesuarlarında veya masa dekorasyonunda, motivasyon artırıcı renklereyer verebilirsiniz. 2020’nin trend renklerinden home-office alanları için, yaratıcılığımızı artıracak ve bize ilham verecek 4 renge göz atalım...


Havalı ve Doğal: Gri Yeşil


Yeşil rengin her tonu, şüphesiz her alana, her odaya, her duvara yakışıyor. Renk psikolojisinde yeşil dediğimizde ilk akla gelenler sağlık, sakinlik, huzur, doğa, canlılık ve ferah bir ortam. Son yılların trend kavramı olan sürdürülebilirliği de çağrıştıran yeşil, global renk enstitüsü Pantone’nin 2017’nin rengi olarak ‘Greenery’i seçmesiyle doğaya hak ettiği özeni göstermemiz gerektiğinin sinyalini vermişti. Çalışma alanlarında yaratıcılığa da ışık tutan yeşil, her tonuyla mükemmel olsa da bu yılın trendi olan, her yerde gördüğümüz gri karışımlı açık nefti yeşil, oldukça ilham verici. Home-office çalışma alanınızda bu renge yer vermeniz için ipucumuz, Filli Boya’nın Su Bazlı İç Cephe renk kartelasından Kaktüs 15 tonu.


Havalı ve Doğal: Gri Yeşil

Sıcak ve Stil Sahibi: Kahverengi Mürdüm


Marsala’dan sonra belki de en çok ilgi çeken sıcak renk tonlarından biri olan kahverengi mürdüm, aynı zamanda mesafeli duruşuyla tam bir sanal ofis rengi. Kahverengi mürdüm, morumsu bej veya koyu boz rengi diye de adlandırabileceğimiz bu renk tonu, en karizmatik oturma odalarının tercihi. Sıcak renk tonlarının konsantrasyon artırıcı etkisinden faydalanmak isteyenler için ideal renk olan bu ton, kırmızı renk ve bej tonla kullanıldığında harika bir sonuç veriyor. Heyecan ve enerji veren, kan dolaşımını hızlandıran sıcak renk tonuna, çalışma masanızı düzenlerken yer verebilirsiniz. Freelance çalışırken verimliliği ve odağı biraz artırmak istiyorsanız, Filli Boya’nın Kahve renk kartelasından Tan 245, mükemmel bir ilham kaynağı olacak.


Sıcak ve Stil Sahibi: Kahverengi Mürdüm

Ciddi ve Verimli: Lacivert Mavi


Motivasyon artırıcı fikirler peşindeyseniz, çalışma alanları için bir diğer renk seçeneğimiz lacivert mavi. Her ortama uyum sağlamasıyla bildiğimiz mavi renk, son yıllarda koyultulmuş renk uygulamalarıyla iç mekanların favori renklerinden biri. Kombini ve uyum sağlaması en kolay renklerden biri olduğu için lacivert maviyle, hemen her renk çalışma masası ve aksesuarı kullanabilirsiniz. Yalnızca çalışma masası düzeninize özen gösterin, renk koyu olduğu için dağınık bir ortam, sizi kendinden uzaklaştıracaktır. Yılın renklerinden biri olan Kozmik renk grubuyla, lacivert maviyi yakalamanız oldukça mümkün.


Ciddi ve Verimli: Lacivert Mavi

*Tüyo: Kısmen daha koyu bir boya tonu seçtiğinizde çalışma alanınızı pencere gören bir alana kurarsanız çalışırken güneş ışığından daha fazla faydalanır, mola vermeyi minimum seviyeye indirmiş olursunuz.


Farklı ve Yalın: Ekru


Renklerden en gizemli, bize en yabancı geleni ekru, aslında en naturel, en yalın renk tonlarından biri. Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz ekru, kelime olarak ham, çiğ keten anlamına geliyor. Ekru rengi, bulunduğu alanı nötralize ederken bunu çiğ beyazla yapmak yerine yerine kırık bir renk tonuyla uygulamak isteyenlerin tercihi. Filli Boya Değerli Taşlar kartelasından Krom 130, griye daha yakınken Dolu 20, yeşile yaklaşmak isteyenler için ideal. Remote çalışırken berraklığına hayran olacağınız ekru rengini açık gül kurusu ve hardal tonlarıyla birlikte kullanırsanız, çalışma ortamınızdan hiç uzaklaşmak istemeyebilirsiniz.


Farklı ve Yalın: Ekru