LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
13 Aralık 2016

EVİNİZDE SİZİ FARKINDA OLMADAN MUTSUZ EDEN 4 DETAY

Eviniz belki farkında olmasanız da sizi mutsuz edebilecek detaylarla dolu. Birçok farklı formda canınızı sıkabilecek ve sizi arada bırakacak eşyalarınızda birtakım değişiklikler yaparak evinize taze bir soluk getirebilirsiniz.

Çeyizleriniz zevkinizi yansıtmayabilir


Aile büyüklerinizden size kalan eşyalar her zaman zevkinize uymayabilir. Bu tip eşyaları sevmeseniz bile elden çıkarmaktan suçluluk duyacağınız için mutsuz olabilirsiniz. Fakat onları en azından görülmeyecek yerlerde saklayarak sizi gerçekten mutlu eden aksesuarlara yer açıp, evinizde kendinizi kötü hisetmenizin önüne geçebilirsiniz.


fincan ve eski fotoğraf

Hevesinizi aldığınız hobi malzemeleri


Her insan hayatının döneminde elbet bir hobiye merak sarar. Bu yüzden sizin evinizde de muhtemelen başlarken büyük hevesle aldığınız ama sonra zaman bulamayıp bir köşede unuttuğunuz hobi malzemeleriniz vardır. Bu malzemelere evin içinde denk geldiğinizde “başarısızlığınız” size kendinizi suçlu hissettirebilir. Bu yüzden, ümidinizi kestiğiniz hobilerin malzemelerini evde tutmayıp uygun yerlere bağışlamanızda fayda var.


renkli ip yumakları

Yanlış renk seçimi


Odalarınızın duvar boyası da ruh halinizi oldukça etkileyen detaylardan biri. Psikolojik olarak da kanıtlanan bu etki evdeki “mood”unuzun zeminini belirliyor. Bu yüzden boya seçimi yaparken trendi takip etmek yerine sevdiğiniz ve sıkılmayacağınız tonları seçmenizde fayda var. Kolay değiştirme imkânı olmadığı için de odanızı boyarken renk seçiminde ince eleyip sık dokumanız lazım.


bej rengi oda

Kâğıtlardan oluşan dağlar


Kullanılmayan ya da gerekli olmayan kâğıtlar, faturalar, dergiler ve kitaplar birike birike kütüphanenizin yanında bir dağa dönüşebilir. Küçük adımlarla hedefine yaklaşan bu yığın, siz farkında olmadan kilolarca ağırlığa ulaşabilir. Buna izin vermeden kütüphanenizi ve çalışma odanızı gereksiz kâğıtlardan arındırıp daha ferah gösterebilir ve görüntü kirliliğinin canınızı sıkmasının önüne geçebilirsiniz.


birikmiş kağıtklar

Görseller: CountryLiving.com