LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
17 Ekim 2017

Evlerde Kullanılmayan Küçük Alanlar İçin Dekoratif Öneriler

Dar köşeler, merdivenlerin altındaki alan, dolapların üstleri… Bu garip alanlar, ev dekorasyonu için en zor kısımlar olarak öne çıkıyor. Hepimiz evlerimizde bu tip kullanışsız alanlarla yüz yüze geliyoruz ve bütçemiz yettiği kadarıyla buraları dekore etmeye çalışıyoruz. Para kesinlikle size daha fazla dekorasyon seçeneği sunar, ancak bazen yaratıcılık da bu zor alanları fethetmek için yeterlidir. İşte evdeki dar ve kullanışsız bölgelerle mücadele etmenize yardımcı olacak bazı fikirler.


Boş Köşeleri Bitkilerle Doldurun


saksı bitkileri ile dekorasyon

Evinizin her köşesini doldurmanız gerekmez, hatta biz de bunu yapmanızı önermiyoruz. Ancak boş köşeler, odaya biraz yeşil alan getirmek için idealdir. Odalarınızdaki boş köşeleri doldurmak için keman yapraklı incir ağacı gibi büyük bir bitki deneyebilir ya da daha şık bir görünüm için farklı yüksekliklerde küçük bitkilerden oluşan bir grup yaratmayı deneyebilirsiniz. Çok sayıda küçük bitki biraz daha fazla bakım gerektirecektir ama kuşkusuz odanıza hayat getirecektir. Ev dekorasyonu fikirleri içinde bitkilerin yeri büyük, özellikle de küçük alanlar için harika bir fikir!


Ev dekorasyon örnekleri, saksı bitkilerin akıllıca kullanılışları ile dolu. Koyu renk duvarlar ya da dar koridorlar bitkileri özellikle öne çıkarıyor. Kontrast renklerde halılarla dekoratif görünümü daha da iddialı kılabilirsiniz.


Dolapların Üstündeki Boşluklardan Yararlanın


dolap üstü boşlukları

Ucuz ve hızlı bir çözüm mü istiyorsunuz? Mutfak dolaplarınızın üstüne mutfakla ilişkili olan güzel bir koleksiyonunuzu koyun. Vintage yemek kitapları bunun için güzel bir seçim olabilir. Evet, bu koleksiyonu koyduktan sonra mutfak dolaplarınızın üstünün daha sık tozunu almanız gerekecek ama şahane ev dekorasyon modelleri yaratmak için birazcık zahmete değer!


Merdiven Altında Küçük Bir Sığınak


merdiven altı dekorasyonu

Merdiven boşluğu, iki katlı evlerin sıklıkla yaşadığı bir boş alan israfı sorunudur. Bu sorunun kökten çözümü inşaat ve masraf gerektirir. Siz kendi merdiven boşluğunuzda küçük bir çalışma alanı oluşturarak, bir sorunu güzelliğe çevirebilirsiniz. Faturaları ödemek, bazı e-postaları cevaplamak, aile takvimine bir göz atmak için bu yer harika bir fikirdir. Bir ahşaptan küçük bir masa yaptırarak bu alanı kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Dekorasyon blogları, buna benzer şahane örneklerle dolu.


Görseller: apartmenttherapy.com, housebeautiful.com